Izraelská a libanonská Miss se spolu vyfotily. A problém je na světě, jejich země jsou ve válce | Reflex.cz
nahoru

Izraelská a libanonská Miss se spolu vyfotily. A problém je na světě, jejich země jsou ve válce

vib19. ledna 2015 • 14:00
Izraelská a libanonská Miss na společné selfie
Izraelská a libanonská Miss na společné selfie
• foto: 
Instagram Doron Matalon

Když dala 11. ledna slečna Doron Matalon na svůj Instagram společnou fotografii se slečnou Saly Greige (u toho jim ještě asistovaly dvě dívky ze Slovinska a Japonska), vše vypadalo naprosto nevinně. Vždyť dámy jsou na Floridě účastnice prestižní soutěže Miss Universe. Jenže Matalon je z Izraele a Greige z Libanonu. A oheň je na střeše.

Jak napsala agentura Reuters, technicky vzato jsou Izrael a Libanon pořád ve válečném stavu. Slečnu Saly proto mohou čekat potíže za „styk s nepřítelem“. V Libanonu se například nesmí prodávat žádné izraelské výrobky, nesmíte do židovského státu ani telefonovat a cestovat.

Někteří Libanonci (jak jinak, byli to zástupci muslimských skupin) na sociálních sítích požadovali, aby Saly Greige přišla o titul Miss Libanon a aby nereprezentovala zemi v Americe na soutěži. Ta bude mít finále 25. ledna.    

Libanonka navíc začala po některých negativních ohlasech z domova tvrdit, že fotografie vznikla zcela jinak, než to vypadá. Že se fotografovala s Miss Slovinsko a Japonsko a „najednou tam přiskočila“ i Izraelka, která snímek ihned dala na sociální síť.

Když se ale na fotografii podíváte, nevypadá to, že by někdo někam „přiskočil“ (izraelská Miss je zcela vlevo, vedle ní kolegyně z Libanonu).

Izraelská a libanonská Miss na společné selfie

vib


Klíčová slova: reflex, Miss, izrael, libanon


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,090
29,350
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější