nahoru

Izraelská a libanonská Miss se spolu vyfotily. A problém je na světě, jejich země jsou ve válce

vib 19. ledna 2015 • 14:00
Izraelská a libanonská Miss na společné selfie
Izraelská a libanonská Miss na společné selfie
• foto: 
Instagram Doron Matalon

Když dala 11. ledna slečna Doron Matalon na svůj Instagram společnou fotografii se slečnou Saly Greige (u toho jim ještě asistovaly dvě dívky ze Slovinska a Japonska), vše vypadalo naprosto nevinně. Vždyť dámy jsou na Floridě účastnice prestižní soutěže Miss Universe. Jenže Matalon je z Izraele a Greige z Libanonu. A oheň je na střeše.

Jak napsala agentura Reuters, technicky vzato jsou Izrael a Libanon pořád ve válečném stavu. Slečnu Saly proto mohou čekat potíže za „styk s nepřítelem“. V Libanonu se například nesmí prodávat žádné izraelské výrobky, nesmíte do židovského státu ani telefonovat a cestovat.

Někteří Libanonci (jak jinak, byli to zástupci muslimských skupin) na sociálních sítích požadovali, aby Saly Greige přišla o titul Miss Libanon a aby nereprezentovala zemi v Americe na soutěži. Ta bude mít finále 25. ledna.    

Libanonka navíc začala po některých negativních ohlasech z domova tvrdit, že fotografie vznikla zcela jinak, než to vypadá. Že se fotografovala s Miss Slovinsko a Japonsko a „najednou tam přiskočila“ i Izraelka, která snímek ihned dala na sociální síť.

Když se ale na fotografii podíváte, nevypadá to, že by někdo někam „přiskočil“ (izraelská Miss je zcela vlevo, vedle ní kolegyně z Libanonu).

Izraelská a libanonská Miss na společné selfie

vib


Klíčová slova: reflex, Miss, libanon, IzraelDiskuse ke článku