Švýcarsko se bavilo i zuřilo: Pracovnice parlamentu poslala na Twitter svoji nahou fotku | Reflex.cz
nahoru

Švýcarsko se bavilo i zuřilo: Pracovnice parlamentu poslala na Twitter svoji nahou fotku

Daniel Baret10. srpna 2014 • 15:00
Pracovnice parlamentu poslala na Twitter svoji nahou fotku
Pracovnice parlamentu poslala na Twitter svoji nahou fotku
• foto: 
Twitter

Švýcarsko řešilo tento týden neobvyklý případ. Jedna zaměstnankyně federálního parlamentu v Bernu poslala ve středu v pracovní době ze své kanceláře na svůj účet na Twitteru fotku, která odhalila daleko víc, než je obvyklé. Na případ upozornila média a žena byla propuštěna. Problému se věnovala všechna švýcarská média.

Žena, která byla v médiích označena jako A., měla na Twitteru 11 tisíc lidí, ale fotky si všiml novinář z vlivného listu Neue Zürcher Zeitung. Po dotazech do parlamentu žena své lechtivé fotografie smazala, jenže po několika hodinách je i tak našla na internetu jiná média. Z parlamentu tajemnice odeslala fotku s odhaleným ňadrem, ale bulvární deník Blick zveřejnil daleko odvážnější fotky a napsal, že předtím natočila s přítelem i 200 amatérských filmů.

Pracovnice parlamentu poslala na Twitter svoji nahou fotku

Úřady pak okamžitě začaly zkoumat, jak se nepohodlné tajemnice zbavit. Někteří lidé ale tvrdili, že vlastně nic nespáchala, že pouze porušila pracovní kázeň a měla by být napomenuta. Nejdříve bylo proto zkoumáno, zda pracovnice porušila nařízení, které doporučuje zaměstnancům „zveřejňování na internetu pouze těch obrázků a textů, které by kdykoli ukázali i svým kolegům a nadřízeným“. V tom byl určitý problém, protože žena zjevně neměla problém „něco“ ukázat.

Pobouřené reakce politiků ale nakonec vedly k tomu, že byla zatím suspendována a je na dovolené. Podle švýcarských médií se dá podobným událostem čelit jediným způsobem, nikdy nic podobného na internetu nezveřejňovat.

JIŘÍ X. DOLEŽAL: ČSSD modernizuje hulením
Jiří X. Doležal 10. srpna 2014 • 09:22

JIŘÍ X. DOLEŽAL: ČSSD modernizuje hulením

Šok. Taková je obálka nového vydání dětské knihy Roalda Dahla „Karlík a továrna na …

Daniel Baret


Klíčová slova: reflex, svycarsko, parlament, twitterDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,730
30,000
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější