nahoru

Při převozu žiraf po dálnici došlo k nehodě, převážející zapomněl na most

bah 2. srpna 2014 • 13:00
Poslední fotografie žiraf před nehodou.
Poslední fotografie žiraf před nehodou.
• foto: 
Thinus Botha

K ošklivé nehodě došlo před dvěma dny na dálnici u jihoafrického Johannesburgu. V otevřeném přívěsu převáželi dvě žirafy, převážející si ovšem neuvědomili výšku mostu, pod kterým projížděli. Jedna z žiraf most trefila hlavou, na následky nárazu zemřela. Informaci přinesl server BBC News.

Nehodu zaznamenalo několik lidí, kteří byli ve stejnou chvíli na dálnici. Jednou z nich měla být podle serveru Novinky.cz i moderátorka Pabi Moilová, které se také povedlo zachytit zvířata těsně před nehodou. Incident vyvolal velký rozruch na sociální síti Twitter, kam svědci nehody tweetovali informace. 

Server BBC News přišel se zprávou, že se nákladní vůz při nehodě rozbil a na jeho opravu se čekalo několik hodin. Zvířata byla převezena na veterinu. Podle jihoafrické Společnosti na ochranu zvířat (SPCA) však jedna ze žiraf pošla už při převozu a na následky prudkého nárazu. 

Žirafy byly podle vyšetřovatelů převáženy nevhodným způsobem a osobám zodpovědným za převoz hrozí trestní stíhání.

bah
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.