nahoru

Sociální sítě a policie vyrobily z těžkého zločince za pár dní sexy idol tisíců žen

Daniel Baret24. června 2014 • 17:00
Sociální sítě a policie vyrobily z těžkého zločince za pár dní sexy idol tisíců žen
foto: Facebook/Jeremy Meeks

Možná jste již ten obličej na internetu zahlédli. Pronikavé modré oči, výrazné čelisti a souměrná tvář, nenechaly tisíce žen chladnými. Facebook a Twitter je zaplaven milostnými vzkazy a nabídkami. Problém je v tom, že Američan Jeremy Meeks je těžký zločinec, který má opakovaně problémy se zákonem.

Vše rozpoutala nevinná zpráva policie v americkém Stocktonu, která umístila fotografii Meekse na svoji facebookovou stránku a oznámila tam, že zatkla tohoto zločince, který byl členem gangu, jež obchodoval se zbraněmi. Muž se má zodpovídat z 11 trestních činů.

Zveřejnění fotografie rozpoutalo skutečné virtuální peklo. Desítky tisíc lidí se k Meeksovi vyjádřily, mnohé ženy nabízely sňatek a pomoc. Ovšem Meeks má manželku a ta nese jeho internetovou slávu velmi těžce. Podle přátel rodiny je „naštvaná a rozzuřená“.

Celou situaci ale využila matka zločince, která začala sbírat peníze na kauci, kterou stanovil soudce. Ta dosahuje až jeden milion dolarů. Obhájci pak tvrdí, že Meeks vlastně není tak špatným člověkem a že se už polepšil.

To vše se odehrává již několik dní na sociálních sítích a americká policie zřejmě zváží zveřejňování dalších podobných zpráv na Facebooku. Jak se na to vše tváří za mřížemi Jeremy Meeks, není známo.

Daniel Baret


Klíčová slova: zločinec, fotogalerie, jeremy meeksDiskuse ke článku