nahoru

George W. Bushovi chybí v důchodu setkávání s vojáky, těch si váží nejvíc

Daniel Baret22. února 2014 • 14:00
George Bush podepisuje svoji knihu
George Bush podepisuje svoji knihu
• foto: 
ČTK

Bývalý americký prezident George W. Bush pořádal ve svém institutu setkání, na kterém nejenom vzpomínal na dobu svého prezidentování, ale hovořil i o tom, co mu chybí „v důchodu“.

Nejdříve začal Bush, téměř jako vždy, vtipem: „Chybí mi Air Force One (speciálně upravený Boeing amerických prezidentů – poznámka redakce). Za osm let, co jsem s ním létal, se nikdy nestalo, že by se ztratila má zavazadla…“ Pak ale exprezident zvážněl: „Chybí mi lidé, se kterými jsem sloužil této zemi. Chybí mi zejména ti, kteří jsou v uniformě. Chybí mi salutování mužům a ženám, kteří se dobrovolně vydali bránit náš národ v časech války. Mnoho z nich se nyní vrací domů a připravují se na nové mise jako civilisté. A já hodlám ctít tyto muže a ženy do konce mého života.”

Podle pozorovatelů tímto svým vyjádřením Bush velmi zabodoval nejenom u vojáků, ale i u veřejnosti. Ostatně ta ho již zdaleka nebere tak kriticky, jako v době jeho úřadování. George W. Bush byl 43. prezidentem Spojených států a zastával funkci od roku 2001 do roku 2009.

Devadesát procent Američanů pochybuje o Darwinově evoluční teorii

Daniel Baret


Klíčová slova: reflex, bushDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,710
28,440
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější