nahoru

Příběhy Newyorčanů, které oslovily svět

Tereza Stonišová 17. ledna 2014 • 18:30
Příběhy Newyorčanů, které oslovily svět
foto: Brandona Stantona/ Facebook

Mimo spoustu nesmyslů se na sociálních sítích občas objeví i něco výjimečného.

Mluvím nyní o projektu Brandona Stantona, jenž si rozhodl splnit sen – trávit veškerý svůj volný čas fotografováním lidí, nejprve obyvatel Chicaga, později Newyorčanů. Vzdal se svého povolání obchodníka s dluhopisy, aby mohl začít fotit nejen o víkendech, ale neustále. Výsledek splnění snu ukazuje nejen publikace Humans of New York, ale i facebooková stejnojmenná stránka. „K sehnání všech portrétů jsem nachodil několik tisíc kilometrů, na ulici jsem zastavil deset tisíc lidí,“ píše autor v úvodu své knižní publikace.

Fotografie Brandona Stantona jsou unikátní především tím, že fotograf své objekty také zpovídal. Kladl (a klade dál) všední otázky, na něž dostává nevšední odpovědi. Popularita „Humans of New York“ roste každým dnem. Není úplně obvyklé, že lidé mluví o svých intimních životních příbězích na potkání, zvlášť ne v České republice, Newyorčané se však tomuto fotografovi otevřeli doslova na potkání. Stanton tak získal při zpovědi jednoho každého Newyorčana zajímavé a nosné výpovědi.

Podívejte se na výběr Stantonových portrétů.Klíčová slova: příběhy, New YorkDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.