Pomáhat a hrát: Pražský policista se minul povoláním | Reflex.cz
nahoru

Pomáhat a hrát: Pražský policista se minul povoláním

čip11. prosince 2013 • 11:00
Pomáhat a hrát
Pomáhat a hrát
• foto: 
YouTube.com

Kavárník Ondřej Kobza přišel s originálním nápadem rozmístit v centru Prahy stará piana tak, aby za ně mohl kdokoliv zasednout, odpočinout si a zpříjemnit den jak sobě, tak všem dalším uspěchaným lidem na ulici. Jistě ale netušil, jaký bude mít jeho projekt Piana na ulici úspěch.

„Přinést tento prvek přímo do ulic, mezi každodenní život, v tak pozitivní formě, jako je hudba, je pak myslím to, co může nečekaně zkvalitnit život každému z nás. Celkově jde tedy o moment oživování veřejného prostoru, ale také o ozdravování života v něm,“ informuje Kobza na svých webových stránkách.

Policista virtuos

Piana jsou nejen výbornou atrakcí pro turisty a vděčným místem pro pouliční umělce. Každodenní pochůzku po centru si u nich zpříjemňují také pražští strážníci. Jeden z nich byl u hraní na piano natočen, a jak můžete posoudit, tenhle muž se totálně minul povoláním. Lépe by se hodil do koncertního sálu než do ulic hlavního města.

Již v úterý 17. prosince se můžete těšit na Benefiční koncert lidí bez domova, kteří na piana zahrají na Václavském náměstí.

čipVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
23,080
29,350
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější