nahoru

Pouliční umění trošku jinak: Optické iluze, které si pohrají s vašimi smysly

Lucie Drugdová 29. října 2013 • 08:00
Pouliční umění trošku jinak: Optické iluze, které si pohrají s vašimi smysly
foto: ELLA & PITR

Opuštěným a prázdným budovám v Saint-Étienne byl zase vdechnut život. Postarali se o to pouliční umělci Ella a Pitr, kteří nástěnnými malbami rozjasnili pochmurné stěny v jejich rodném městě ve východní Francii. Od optických iluzí v podání této dvojice nebudete moct odtrhnout oči.

Najít takové místo, kde se můžou pouliční malíři vyřádit a nebude to nikomu vadit, bývá zatraceně těžké. Francouzské dvojici umělců se to podařilo přímo v jejich rodném městě. V opuštěných budovách Saint-Étienne vytvořili Ella a Pitr pomocí barev tak působivé optické iluze, že ohromili i většinu místních obyvatel.

"Jsme zvyklí pracovat v opuštěných budovách a továrnách, protože stěny jsou krásné. Mají příběh, jsou jako svědci z minulosti,“ vysvětlili umělci pro Huffington Post. Podívejte se na optické iluze a posuďte sami, jestli by se vám něco podobného líbilo například v matičce Praze.

Lucie Drugdová


Klíčová slova: rxrx, luciedrugdovaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.