nahoru

Něco na té Mary je: České děti mají exotická jména, zato v Americe je to nuda

Luděk Staněk22. října 2013 • 05:00
Něco na té Mary je: České děti mají exotická jména, zato v Americe je to nuda
foto: Archív
Styl pojmenovávání našich dětí podléhá módním trendům. To víme, když přijdeme na jakékoli pískoviště. Ale že to mají Američané stejně?

Říká se, že v Praze nenarazíte na normální jméno dítěte. Matky s nepřechýlenými příjmeními typu Petra Kostka dávají svým dětem jména jako Nikolas a další vychytávky, které zaručí, že nebohé ratolesti nebudou mít nikdy svátek a pokud ano, pak možná podle australského kalendáře. Občas dokonce nevíte, zda matka na procházce volá "Brunooo" na svého syna nebo psa. Móda naštěstí ještě neopustila hranice hlavního města, protože ve zbytku republiky mají lidé stále častěji důležitější starosti, než jak vymyslet co nejexotičtější jméno pro své potomky.

Ale není důvod zoufat. Možná je tenhle trend pořád lepší než jak to mají v USA. Tam si na exotiku nepotrpí. A jejich přístup k jménům je hodně zjednodušený. Ostaně podívejte se na následujcíí animaci. Je na ní, jak se proměňovala obliba ženských příjmení za posledních pár desítek let.

Heliodor i Madonna Mia. Jaká neobvyklá i tradiční jména letos rodiče dávali dětem? >>>Klíčová slova: reflex, divci jmena, USADiskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře