nahoru

Ucho Reflexu, aneb co si poslechnout o víkendu

red8. února 2013 • 06:00
Narozeninový koncert Reflexu
Narozeninový koncert Reflexu
• foto: 
Tomáš Roreček

Co hezkého a zajímavého budou mít lidé z Reflexu na víkend v ipodech, telefonech a přehrávačích? Dozvíte se v nové rubrice - a pravidelně každý pátek.

Markéta Lukášková

O.Children - Dead Disco Dancer

Do O.Children jsem se zamilovala loni na festivalu United Islands. Působili jako zjevení. Frontman, kterého bych typově zařadila spíš do popu nebo hiphopu, působí jak převtělení Iana Curtise z Joy Division. Název si dali podle jedné písně Nicka Cavea a jejich hudba je minimálně stejně temná a atmosférická, jako ta jeho. A pokud vás okouzlili jako mě, běžte na ně v pondělí, mají koncert v Akropoli.

 

Zdeněk Strnad

Battlefield Band - A' Bhriogais Uallach (The Pompous Trousers)

Skotové jsou pozitivní nacionalisti – od nejmladších let chodí v kiltu, mávají vlajkami kde se dá a poslouchají kapely jako Battlefield Band, kteří aktuálně zvítězili v anketě „Skotská folková skupina roku“. Ano, jsou tam housle, dudy, bodhrán, akordeon i syntetizér – a zpívají „gaelic“. Hrají už neuvěřitelných 40 let, v kapele se vystřídaly desítky lidí a současný frontman Ewen Henderson k nim naprosto přirozeně zapadne, i když je mu teprve 26.

 

Zelený Raoul

Boris Carloff  - Falling

Je to dobrý, je to český, i když to sjezdilo půlku světa s houslema, dělalo to pro Kryštofa, Ivana Hlase, Charlie Straight, skládalo to hudbu k filmům a vůbec to dělalo zvuk k ledasčemu a s kdekým (třeba s lidma od IAMX nebo Massive Attack). Zpívá to jako Tricky po héliu. Jo, a taky to vyhrálo ceny Apollo.

 

STEVE FISHER, Američan v Praze: Praha 1 uvažuje o zákazu vstupu Čechů na Václavské náměstí

JAKUB HORÁK: Zeman nemá šanci ve vězení přežít
Jakub Horák 8. února 2013 • 09:27

JAKUB HORÁK: Zeman nemá šanci ve vězení přežít

red


Klíčová slova: rxrx, zdenekstrnadDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,740
22,240
29,250
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější