nahoru

Zvýšení minimální mzdy? Babiš na to nemá čas, Maláčová se toho nebojí a Schillerová má názor

mc 29. září 2021 • 20:00
Spory o výši minimální mzdy: Maláčová „ukradla“ Schillerové slovo, Babiš dává ruce pryč
• foto: 
Archiv Blesku

Minimální mzda je téma, které už tradičně hýbe českou společností. S její stávající výši si jen málokdo umí představit život, a proto ministryně Maláčová navrhuje její zvýšení. Schillerová to ale razantně smetla ze stolu. Pojďte se s námi v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv podívat, co na to Babiš.

Minimální mzda se letos zvýšila na opravdu „úctyhodných“ 90 Kč na hodinu. Což prakticky znamená, že si v této době, kdy se rostou ceny úplně všeho, koupíte tak leda velký kulový. Maláčová proto v rámci rozdávání bambilionů navrhla i její zvýšení o 2800 korun na 18 000 korun, u šéfky státní kasy však jako již tradičně neuspěla. A k jejímu zvyšování se nemá ani ochránce prostých Čechů, miliardář Andrej Babiš. Ten tím teď nechce vůbec trávit čas a namísto toho raději provádí svůj velký vzor Viktora Migranto-bijce Orbána po krásách Česka.

mc
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.