nahoru

České volby: Od prvních svobodných voleb až po výsměch s názvem opoziční smlouva

mc 24. září 2021 • 20:00
Předseda ČSSD Miloš Zeman vystupuje z autobusu Zemák po příjezdu na předvolební mítink do Kladna.
• foto: 
Blesk:Zbyněk Stanislav

Ve dnešním pátečním speciálním díle se podíváme na to, proč je to v Česku s volbama úplně v háji. Historie nás zavede až k prvním svobodným volbám v Československu. Zajímavý to ale začalo být s příchodem Klause a Zemana do politiky. Oba pánové byli tak moc jeden proti druhýmu, až je nakonec spojila ve svazku opoziční smlouva. A co ta jednou spojí, už člověk nerozdělí. Zeman s Klausem s ní demokracii naplácali na prdel, základní princip vlády a opozice vyhodili z okna a pak se divili, když k dalším volbám přišlo jen pár Pepíků a ty volili komunisty. Celou tuhle pošahanou historii si pusťte v Událostech Luďka Staňka na Mall.tv.

Samozřejmě mezi lety 1990 a 2002 to nebyla jen ODS a ČSSD, kteří usilovali o hlasy občanů. Objevil se tu i veleznámí Míra Sládek se svými fašounky nebo bizarní Eda Kremlička se svými důchodci. Ale jen tak mezi náma, nepřipadá vám, že se nám ta historie nějak opakuje?

mc


Klíčová slova: Události Luďka StaňkaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.