Lídryně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská v Knihovně Václava Havla (8. 6. 2021)

Lídryně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská v Knihovně Václava Havla (8. 6. 2021) Zdroj: Facebook Knihovna Václava Havla/Ondřej Němec

Česká tajná zbraň proti Lukašenkovi? Dominik Feri!

Hlavní představitelka běloruské opozice Svjatlana Cichanouská navštívila v posledních dnech Česko. Přijela sem v rámci tour po Evropě, kde sbírá podporu pro režimu Alexandra Lukašenka. Jak se jí to zatím daří? Na to se podíváme v bonusovém segmentu Ostrý Pohled Událostí Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.

Cichanouská pronesla významný proslov na půdě Senátu a postupně se setkala s premiérem Babišem, prezidentem Zemanem či bývalou první dámou Dagmar Havlovou. Praha byla jen jednou z jejích zastávek po Evropě, kterou se po únosu aktivisty Ramana Prataseviče snaží vyburcovat k co nejtvrdšímu zákroku vůči režimu Alexandra Lukašenka. 

Od incidentu s letadlem Ryanair už je to více než dva týdny a evropská sedmadvacítka tak už měla dost času na nějakou aspoň trochu tvrdou reakci. Takže jak jsme jako Unie na tento “akt státního terorismu” zareagovali? Už se Lukašenko klepe strachy před naším hněvem? A jak můžeme jako Česko ještě nad rámec přispět?

Více se dozvíte v Událostech Luďka Staňka, které najdete ve videu v úvodu článku.