nahoru

Při demonstraci ukázala prsa. Nejsem politik ani řečník, nahota je pro mě svoboda, říká demonstrantka Anna

Martin Bartkovský 11. ledna 2021 • 19:15
Při demonstraci ukázala prsa. Nejsem politik ani řečník, nahota je pro mě svoboda, říká demonstrantka Anna
foto: Zbyněk Pecák; archiv Anny Kubáňové

Stoupla si do první řady na nedělní protivládní demonstraci na Staroměstském náměstí. V jeden moment si vyhrnula mikinu i tričko a ukázala obnažená prsa s nápisem “svoboda”. Jeden z kolemstojících mužů ji navíc vyzvedl na ramena, aby byla lépe vidět. Ten obrázek neunikl žádnému z přítomných fotografů a snímky jejích prsou tak obletěly všechna média. Kdo je odhalená dívka z demonstrace? Reflex.cz ji kontaktoval a přináší vám její reakci.

Jedná se o osmadvacetiletou Annu Kubáňovou, která bydlí v Praze, ale pochází z Třince. Pracuje jako uklízečka. Nejedná se o její první demonstraci, už v říjnu se účastnila protestu na Staroměstském náměstí, které policie tehdy rozehnala i pomocí vodních děl. Na nedělní demonstraci se však odhalila a celý protest si tak, alespoň v rámci všech článků, které na internetu vyšly, trochu ukradla pro sebe.

“Nejsem politik, nejsem řečník a nedokážu jinak projevit svůj protest. Tímto mým mementem jsem chtěla upozornit na to, že některými nesmyslnými zákazy z produkce vládního aparátu je nám znemožněno svobodně dýchat. A nahota je pro mě symbolem svobody. Celý protest byl provokací, neboť jsem věděla, že všechny aparáty a kamery umožní lidem této země, aby si uvědomili co se děje. Všichni by si měli uvědomit, že je lidem bráněno chodit do práce, svobodně žít a důchodcům je přidáno populisticky 5 000kč a na matky či otce samoživitele se skládá národ při adventní charitativní akci. V této zemi něco hnije,“ reagovala Anna Kubáňová na dotaz webu reflex.cz proč protestovala svým odhaleným poprsím.

Dále se dívka vymezila proti tomu, že byla na sociálních sítích označena za uživatelku drog. „Jediná droga, které jsem propadla, jsou tabákové výrobky, což v této zemi po dovršení věku osmnácti let není zakázáno,“ dodala dívka. Dále také vyvrátila, že by byla členkou nějakého extrémistického hnutí nebo že byla na demonstraci někým nastrčena jako provokatérka.

Na otázku, jak se cítila poté, co zjistila, že se fotka jejích nahých prsou objevila ve všech médiích, odpověděla stručně: „Můj pocit byl naprosto stejný jako když Leonardo da Vinci dodělal obraz Mony Lisy.“

Anna s nahotou problém rozhodně nemá, modelingu a focení aktů se věnuje už 11 let a má na svém kontě rozsáhlé portfolio, kterým se prezentuje na Instagramu. Zatímco pár lidí z demonstrace vyjádřila její formě protestu proti vládním nařízením podporu, poměrně dost účastníků tato forma vadila v tom, že zcela přehlušila argumenty, které na akci zazněly. Co si o Annině protestu myslíte vy? Dejte nám to vědět do komentářů.

Diskuse ke článku