nahoru

Před 67 lety začal příběh jednoho z nejikoničtějších manželských párů, který okouzlil i oplakal celý svět

red 12. září 2020 • 13:00
Před 67 lety začal příběh jednoho z nejikoničtějších manželských párů, který okouzlil i oplakal celý svět
foto: Mall TV

Je 12. září 1953 a na sedm set hostů očekává v kostele sv. Marie na Rhode Islandu příchod Jacqueline Lee Bouvier. Čtyřiadvacetiletá novinářka si má už za několik okamžiků vzít za manžela nově zvoleného senátora za stát Massachusetts – Johna Fitzgeralda Kennedyho. Když si mladý pár před bohem přísahá věrnost až do smrti, netuší, jak tragická a brzká bude... A že šťastné chvíle zamilovanosti záhy vystřídají netušené povinnosti, zdravotní problémy a okamžiky těžkých rozhodnutí.

Během všech těchto zásadních momentů bude Jackie –  jak jí už odmalička všichni říkají  – stát po boku svého muže a postupně se sama stávat miláčkem Američanů. A nejen jich. Stejné je to i v cizině, kam manžela doprovází na oficiální návštěvy. Aby také ne – s místními politiky zvládá mluvit španělsky, italsky a především Francouzi se do ní úplně zblázní. Prezident de Gaulle pak prohlásí, že na Kennedyho změnil názor. Podívejte se, kdo byla žena, která byla v dobrém i zlém oporou 35. nejmocnějšímu muži USA a nejednou ho svou vřelostí, elegancí a noblesou zastínila. Okamžiky jejího úspěchu, rodinného štěstí i hlubokého zármutku a depresí připomíná pořad Životy slavných internetové televize Mall.tv.

Video ke článku můžete zhlédnout zde:

Příběh jedné z nejmladších prvních dam v historii zachycuje i filmový portrét Jackie v hlavní roli s Natalie Portman, který je zdarma k vidění také na internetové televizi Mall.tv: https://www.mall.tv/jackie

 

red
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.