nahoru

Tesla z Číny: Co má společného iPhone, Xbox, PlayStation a Xpeng P7?

abicko.cz 1. července 2020 • 14:40
Video se připravuje ...
Elektromobil Xpeng P7 s autopilotem Nvidia AGX Xavier
• video: 
Youtube @Xpeng Motors

Elon Musk věří, že na Teslu nikdo nemá. Nejvíce sází na nový samořídící systém. Jenže tomu už teď roste konkurence. Nejnovější počítač s autopilotem Nvidia AGX Xavier se usadí v elektromobilu Xpeng P7. Nic vám to neříká? Je to horká novinka z Číny.

Elektrická Tesla vede a její prodeje jsou ve srovnání s jinými evropskými elektro-automobilkami bezkonkurenční. Ale Čína je světovým lídrem v oblasti alternativních pohonů. Mezi nejžádanějšími elektro auty na světě proto nechybí ani modely, o kterých jsme v Evropě ani neslyšeli. Zatím? Xpeng je dílem teprve před pár lety založené automobilky, za kterou stojí i továrna Foxconn. Ta se podílí na výrobě telefonů iPhone a herních konzolí Xbox a PlayStation.

Sportovní sedan Xpeng P7 láká na pokročilé technologie i svěží design, působivé technické parametry a dojezd až 706 kilometrů. Více o elektromobilu Xpeng P7 se můžete dočíst v časopise ABC č. 13/2020 (kupte si ho online s doručením domů).

Více o automobilech Tesla se můžete dočíst zde >>>

abicko.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.