Video placeholde
Lassie se vrací do kin v novém zpracování původního příběhu
Lassie se vrací do kin v novém zpracování původního příběhu
Lassie se vrací do kin v novém zpracování původního příběhu
Lassie se vrací do kin v novém zpracování původního příběhu
Lassie se vrací do kin v novém zpracování původního příběhu
13
Fotogalerie

Lassie se vrací a procestovala celou Šumavu. Filmaři využili krás české přírody

Nové filmové zpracování legendárního příběhu fenky Lassie má i výraznou českou stopu. Lassie totiž ve filmu „Lassie se vrací“ běhá šumavskou přírodou, českými městy a plave v řece na jihu Čech.  Celého náročného natáčení filmu “Lassie se vrací“, které trvalo dva měsíce, se účastnil početný český štáb a přímo v Česku pak v létě 2019 strávili filmaři téměř dva týdny.

„Pro natáčení na Šumavě jsme měli hlavní tábor ve Vlachově březí v místní škole. Ta ve filmu i hraje a ve scénách ze školy si zahrály i děti z Vlachova březí,“ přibližuje za českou produkci filmu Petr Bílek z Mia Film.  

Vedle Vlachova Březí byl štáb i v Třeboni, Prachaticích nebo Sušici. Výraznou roli má exteriér sklářské huti v Anníně, interiér huti ve sklárně Novosad v Harrachově a také jez na Lužnici u jihočeské Majdaleny, kde se odehrají dramatické scény z finále filmu. 

Ve filmu vystupuje hlavní psí hvězda, kterou občas doplnili psí dubléři a náhradníci. Pro scény na Lužnici však musela produkce sehnat ještě čtvrtou kolii, kolii, která se nebojí vody.

„Strávili jsme s Lassie dlouhou dobu a ušli dlouhou cestu. Začali jsme na konci května, projeli trasu od severního moře až k Sušici, poslední klapka pak padla na konci července,“ doplňuje Bílek.

Nejnovější zpracování vychází z původní povídky Erica Knighta, která stála na úplném počátku dlouhé historie Lassie.

Krajské volby 2020 v Jihočeském kraji >>>

Dvanáctiletý chlapec Flo a jeho dlouhosrstá kolie Lassie jsou známá dvojka po celém okolí. Nerozluční a neoddělitelní kamarádi se nebojí žádné společné lumpárny a užívají si idylického života na venkově. Pak ale Floriánův táta přijde o práci a rodina se musí přestěhovat do malého bytu, kam mají psi přísný zákaz. Všichni jsou zdrcení, ale život umí být i takový. Verdikt je neúprosný, Lassie musí z domu pryč. Ujme se jí sympatický hrabě a vezme ji na své panství k severnímu moři na druhém konci země jako dárek pro svou vnučku. Na první pohled by Lassie nemělo nic chybět. Její věrnost ale nemá hranic, a jakmile se naskytne příležitost, uteče. Rozběhne se zpátky domů, tam, kde je Florián a jeho rodina. Vyráží na neuvěřitelné psí dobrodružství, na ohromnou cestu přes celou zemi, na cestu plnou překážek, hodných lidí, i lidi se zlými úmysly. Přestože je stovky kilometrů daleko, Lassie žene touha a nic ji nemůže zastavit. Pro všechny má jasný vzkaz: Vracím se domů.

Povídka „Lassie se vrací“ spisovatele Erica Knighta vyšla v roce 1940 a hned získala obrovskou popularitu. Stejně jako první filmové zpracování z roku 1943, v němž jednu z dětských rolí i později slavná Elisabeth Taylor. Nesmrtelný příběh a postava Lassie se ve filmech, seriálech nebo komiksech v různých obměnách pravidelně vrací a v aktuálním zpracování původního příběhu předvede zase nové kousky.