nahoru

Překvapivé stavby Adama Gebriana: Národní muzeum a jeho nová budova

-VaP- 7. června 2020 • 10:00
Překvapivé stavby Adama Gebriana: Národní muzeum - nová budova
Překvapivé stavby Adama Gebriana: Národní muzeum - nová budova
• foto: 
Mall TV

Nová budova Národního muzea na Václavském náměstí (ve které sídlilo Národní a Federální shromáždění) je jednou z nejvýznamnějších staveb, které vznikly ve 20. století na našem území. Zároven jde i o budovu svým způsobem kontroverzní – je sice odvážná, ambiciózní, inovativní – ovšem podmínky pro ni i její okolí se velmi změnily.

Adam Gebrian (*1979) vystudoval architekturu v Liberci a v Los Angeles, pracoval v Amsterodamu, Londýně či Paříži. Poté se namísto vlastního navrhování staveb vědomě rozhodl pro propagaci architektury, teoretickou a kritickou práci. V roce 2015 získal titul „Architekt roku“. V architektonické osvětě pokračuje i na MALL.TV, a to hned dvěma pořady: PŘEKVAPIVÉ STAVBY o skrytých perlách česko-slovenské moderní architektury, a v krátkých glosách PLUS / MINUS, ve kterých hodnotí realizace ve veřejném prostoru.

-VaP-
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře