Volby 2017: Reflex zná výsledky! Předpověděl je neomylný maďarský jezevčík | Reflex.cz
nahoru

Jediné video, které potřebujete vidět před volbami: Neomylný maďarský jezevčík předpověděl výsledky

Martin Bartkovský20. října 2017 • 10:35
Maďarský jezevčík natipoval výsledky parlamentních voleb v Česku 2017
• video: 
Martin Bartkovský

Redakci Reflexu se podařil ojedinělý objev. V maďarské vesničce Csolnok totiž žije pes s neobyčejnými schopnostmi. Jezevčík jménem Jovőlátonak dokáže předpovídat budoucnost a tipovat sportovní či volební výsledky. Vydali jsme se ho proto otestovat a nechali ho natipovat výsledky těchto parlamentních voleb. Jak to celé dopadlo? Podívejte se.

Majitelka psa Erika Tóth pracuje se svým zvířetem na základě tzv. klobásové metody (pozor, neplést se salámovou metodou, to je něco zcela jiného). Kolečka maďarské čabajky umístí na tácky, které reprezentují různé možnosti (např. volební strany, lídry, sportovní týmy atd.), a z pořadí, v jakém jezevčík uzeninu slupne, se dá odvodit sledovaný výsledek.

Nejedná se přitom o žádného věšteckého začátečníka. Jovőlátonak se dosud nikdy nezmýlil a předpověděl například Donalda Trumpa americkým prezidentem či odchod Velké Británie z EU. Dále má na svědomí řadu přesných výsledků v rámci maďarských sportovních akcí, ale tím nebudeme naše čtenáře zatěžovat.

Konečné výsledky voleb v ČR

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00 %
Účast: 60.84 %
29.64 %
ANO
11.32 %
ODS
10.79 %
Piráti
10.64 %
SPD
7.76 %
KSČM
7.27 %
ČSSD

Pro náš pokus jsme zvolili strany kandidující na území celé České republiky a vylučovací metodou (nechali jsme psa, aby si sám vybral ty, které se mu líbí) jsme dospěli k deseti zástupcům – ČSSD, ODS, ANO, KDÚ-ČSL, TOP 09, SPD, SPO, STAN, PIRÁTI a KSČM. Loga těchto stran jsme tedy umístili na tácky s klobásou a nechali zázračné zvíře pracovat. A děly se opravdu zajímavé věci a musíme přiznat, že nás pořadí hodně překvapilo. Jak letošní volby tedy dopadnou? To zjistíte ve videu.

Časopis Reflex se v žádném případě neztotožňuje s názory maďarského jezevčíka. Ani na výsledky voleb, ani na cokoli jiného. A pokud nejste spokojeni s předpovězenými výsledky, zkuste psí neomylnost prolomit a běžte k volbám.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.cz
Prezidentské volby v USA

Kandidáti Volby online Donald Trump Elizabeth Warrenová Joe Biden Bernie Sanders Kamala Harrisová

Americké prezidentské volby budou probíhat po většinu roku 2020 a vyvrcholí 3. listopadu 2020. Volby už v únoru začínají primárkami. Přes špatný mediální obraz existují důvody, proč Donald Trump může znovu vyhrát. Ovšem uniklé průzkumy naznačují, že to bude mít těžké.

Reflex.cz mapuje volby po celém světě. Podívejte se na volební speciál.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější