Seriál, který se vyplatí vidět před volbami. Spisovatel Padevět v Krvavých létech ukazuje zrůdnost obou totalit | Reflex.cz
nahoru

Seriál, který se vyplatí vidět před volbami. Spisovatel Padevět v Krvavých létech ukazuje zrůdnost obou totalit

red18. října 2017 • 14:40
720p360p
Ukázka z pořadu Krvavá léta s Jiřím Padevětem
• video: 
Stream.cz

Nejtemnější doba naší historie. Nacistická okupace, vyhnání Němců, nástup komunistů. Seriál Krvavá léta zachycuje příběhy z let 1938–1953, které připomíná badatel a spisovatel Jiří Padevět v roli průvodce. Podívejte se na ukázku.

„Pořad Krvavá léta se pokouší připomenout zapomenuté příběhy českých dějin a vrátit tak do krajiny historickou paměť,“ říká o seriálu spisovatel a badatel Jiří Padevět. Ten na internetové televizi Stream.cz provází diváky nejtemnějším obdobím moderních českých dějin, které začíná v roce 1938 nevyhlášenou válkou nacistického Německa Československé republice a končí smrtí komunistických diktátorů Gottwalda a Stalina. 

Jiří Padevět provází diváky po místech, kde Němci zabíjeli Čechy a Židy, po místech, kde Češi zabíjeli Němce a po místech, kde Češi zabíjeli Čechy. Diváci navštíví výslechové místnosti gestapa v Petschkově paláci, internační tábor pro Němce na Strahově, komunistický koncentrační tábor Vojna a řadu dalších míst.

Když nechcete podporovat komunismus, jste hrozbou pro naši vlast! Film Milada ukázal…
Vybudování socialismu je můj největší životní úspěch! Milouš Jakeš dnes slaví 95. …

red
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,730
30,000
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější