nahoru

Vláda musí stavět byty, vyznamenal bych Marka Ebena, říká prezidentský kandidát Diviš

Oliver Adámek 14. prosince 2022 • 12:00
Video se připravuje ...
Karel Diviš - celý rozhovor ke kandidatuře
• video: 
Reflex.cz

Do boje o Pražský hrad se vrací podnikatel a bývalý sportovní komentátor Karel Diviš. Ačkoli působil v České televizi, nemyslí si, že je teď potřeba zvyšovat televizní poplatky. „Nejprve je třeba najít úspory, pak se můžeme bavit o zvýšení poplatku,“ říká Diviš v rozhovoru Prezident X. Proč je přesvědčen že má šanci vyhrát a jak chce modernizovat českou armádu?

Jako prezident se chce Diviš zaměřit na rozdíly mezi českými regiony, například na nerovnost v přístupu ke vzdělání. Vláda dle něj musí rozjet výstavbu městských bytů. Svou zkušeností chce přispět k modernizaci a digitalizaci české armády.

Proč považuje za důležitá veřejnoprávní média a jak by chtěl řešit finanční problémy České televize? A proč se rozhodl začít politickou kariéru zrovna kandidaturou do nejvyšší ústavní funkce? Nejen na tyto otázky odpovídá Diviš v rozhovoru.
Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.