nahoru
Senátní volby 2018 - 2. kolo
Konečné výsledky voleb v ČR
Obnovit výsledky
ODS
9
33,33 %
0 hlasů
STAN
3
11,11 %
0 hlasů
NK
3
11,11 %
0 hlasů
KDU-ČSL
2
7,41 %
0 hlasů
SEN 21
1
3,70 %
0 hlasů
KDU+Z+ST…
1
3,70 %
0 hlasů

Údaje pro celou ČR

Superdebata na ČT: Prachy pro všechny a dopisy od babišek

Kryštof Pavelka5. října 2018 • 13:40
Předvolební debata v České televizi
Předvolební debata v České televizi
• foto: 
iVysilání.cz

Kampaň před komunálními volbami skončila včera na obrazovce České televize. Šéfové parlamentních stran měli dvě hodiny na to, aby v superdebatě přesvědčili voliče, proč to v komunálu hodit právě jejich kandidátkám.

Je třeba říct, že konfrontovat stranické lídry s komunálními tématy a dotazy starostů malých obcí, jak debatu nakonfigurovala Česká televize, je jistě nutné. Divácky záživné to ovšem příliš není. Předsedové stejně obvykle jednak utíkali k alespoň pražským tématům, jež jsou jim bližší, druhak si vyřizovali parlamentní spory.

Kandidáti do Senátu v druhém kole: Prezidentští uchazeči, těžké váhy politiky i překvapení

Malinkej Stanjura

Efekt debaty na konečné rozhodnutí voličů patrně nebude valný. Česká televize se evidentně snažila diskusi cílit na mimoměstská témata, jenže právě v menších obcích a na venkově je politika často záležitostí místních sdružení a mnohdy je tu pouze jedna kandidátka. Univerzálními tématy celého Česka jsou nicméně dvě věci: doprava a bydlení. A u obou předváděl v debatě neuvěřitelné kousky jeden muž: Andrej Babiš.

„Toto je Ťok a tady je Stanjura malinkej“ líčil premiér republiky a mával papírem s grafy o výstavbě dálnic za posledních šestnáct let. Publikum se představě bývalého ministra dopravy v roli trpaslíka směje, Babiš navíc vše podává svou nezaměnitelnou dikcí, která vytváří bizarní dojem, že místo českého premiéra stojí na pódiu ublížená teta odněkud z Prešova. Skutečnost, že za předchozího ministrování Daniela Ťoka se dálnice stavěly nejpomalejším tempem od roku 2000, je pochopitelně vedlejší.

Komunální volby
Konečné výsledky voleb v ČR
Obnovit výsledky
SNK-CELK
34 965
56,48 %
NK
6 232
10,07 %
KDU-ČSL
3 231
5,22 %
ODS
2 281
3,68 %
Sečteno 100 %
Účast 47 %

Co je to Senát: Jakou má v Česku funkci a historii a proč se mu říká horní komora …

Babiš by klidně mohl mávat grafem o vývozu brambor do Paraguaye, v ANO už dávno pochopili, že ječivá naléhavost jejich šéfa spolehlivě v živém přenosu přebije jakákoliv fakta. Čistý extrakt babišismu pak vládce nejsilnější partaje servíroval hned v úvodní části debaty. Na předtočenou otázku starosty vesnice Kašava na Zlínsku, jak chtějí strany řešit investice do oprav komunikací či mostů, na něž místní samosprávy nemají peníze, odpověděl takto: „Těšte se, pane starosto, dostanete prachy!“ To je ještě asi tisíckrát lepší slogan než špidlovské: „Zdroje tu jsou.“

Milovat Andreje

Pokud o něčem debata svědčila, byla to především kondice stran na celorepublikové úrovni. Naprosto nevýrazný Hamáček byl důkazem, že socialisté ve svém pádu do bezvýznamnosti nehodlají zpomalit, předseda KSČM si z marxisticko-leninských učení vzpomněl pouze na poučku „v otázce bydlení žádný trh neexistuje“.

Volby 2018 online >>>

Očima libertariána: Bezradnost v komunálních volbách
Roman Kříž 3. října 2018 • 15:13

Očima libertariána: Bezradnost v komunálních volbách

Petr Fiala se hned na začátku musel vykroutit z relevantního dotazu, proč ODS, strana liberálně konzervativní, vede ve své tradiční baště, totiž Praze, kampaň, která spíš vypadá jako cosi z národovecké dílničky Tomia Okamury. Samotný šógun českého nacionalismu Okamura pak tentokrát nedostal moc příležitostí šířit hnědou náladu a omezil se pouze na opakované zdůrazňování, že všechna svá řešení pro komunál přebírá od vysokoškolských expertů. Hoši z SPD zkrátka nejsou žádný lopaty, to se rozumí.

Pirát Bartoš řekl slovo „digitalizace“ jenom asi dvakrát za hodinu, což je zřejmě nový rekord. Nad těmito v nejlepším případě průměrnými výkony tedy performance Andreje Babiše trčela jako vystoupení klauna na pohřbu. Premiér mimo jiné řekl, že rozumí lidem: píšou mu i babičky. Andrej je člověk, jenž vám dá prachy, číslo na svůj mobil a je zadobře se stařenkami. Jak takového muže nemilovat?

Babiš a EET: Chystáte svatbu? Za svědka vám půjde berňák
Marek Stoniš 3. října 2018 • 15:31

Babiš a EET: Chystáte svatbu? Za svědka vám půjde berňák

Kosovo: Mafiemi prolezlá zemička, která spí na sudu střelného prachu
Pavel P. Kopecký 24. září 2018 • 13:27

Kosovo: Mafiemi prolezlá zemička, která spí na sudu střelného prachu

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,810
22,500
29,360
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější