nahoru

Kamera zachytila pád mostu na Tchaj-wanu. Pod betonovým kolosem zůstalo uvězněno několik rybářů

Martin Bartkovský 1. října 2019 • 10:50
Video se připravuje ...
Pád mostu na Tchaj-wanu
• video: 
Twitter

Nedávný tajfun Mitag, který se prohnal přes severovýchodní pobřeží ostrova, zřejmě zavinil dnešní pád mostu v tchajwanském přístavu Suao v okrese Yilan. Ocelová konstrukce se do vody zřítila poté, co po ní přejela cisterna s naftou. Na místě záchranáři vyprošťují rybáře, kteří uvízli pod troskami. Podívejte se v úvodu článku na video, které pád mostu zachytilo.

Kromě cisterny, která po mostě projížděla, zničila padající konstrukce celkem tři rybářské lodě. Do vody spadlo nejméně devět lidí a na jejich záchraně se podílí i místní armáda. Zatím se jim podařilo zachránit sedm lidí, šest z nich má těžká zranění.

Oficiální příčina kolapsu mostu není jasná, spekuluje se ale o tom, že byla jeho konstrukce narušena tajfunem Mitag, který se Tchaj-wanem prohnal na konci září. Vítr tu dosahoval rychlosti až 162 kilometrů za hodinu. Suao je poměrně rušný přístav na severovýchodě ostrova a trvale v něm žije více než 41 tisíc obyvatel.    

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.