nahoru

Pašeráci kokainu ujížděli ve vlastní ponorce. Podívejte se na neuvěřitelný zákrok pobřežní stráže

Martin Bartkovský 12. července 2019 • 16:30
Video se připravuje ...
Americká pobřežní stráž zastavila ponorku pašující kokain
• video: 
US Coast Guard

Dostat tvrdé drogy do USA není lehká práce.  Vysoká poptávka i cena je pro pašeráky ale natolik lákavá, že zkouší vymýšlet neustále nové způsoby, jak jich do Spojených států propašovat co nejvíc. Tentokrát je vezli v ponorce.  Ano, čtete správně. Pašeráci kokainu už mají své ponorky. Jednu takovou zastavila i americká pobřežní stráž a video z celé akce připomíná scénku z Jamese Bonda. Podívejte se!

Skoro 18 tun drog vezli pašeráci z Mexika a Latinské Ameriky do Spojených států. Jenže jim cestu v mezinárodních vodách v Tichém oceánu zkřížila posádka pobřežní stráže s lodí Cutter Munro. Bleskový zásah vojáků pašeráky zastavil a vznikly z něj unikátní záběry, které ukazují akční scénu, při které vojáci skáčou ze člunu přímo na palubu ponorky. Napůl ponořené plavidlo neslo zásoby zhruba 7 tun kokainu, zbytek vojáci zabavili na lodi, která ponorku doprovázela.

Zajištěné drogy by se podle odhadů daly prodat za neuvěřitelných 56 milionů dolarů, což je zhruba 1,3 miliardy korun. Není proto divu, že včera jednotku pobřežní stráže ocenil viceprezident Mike Pence, který se osobně zúčastnil i vykládky zabavených drog v americkém San Diegu.   

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.