nahoru

Premiér Andrej Babiš o protivládních protestech: Ti lidé jsou zfanatizovaní, jsou schopni i násilí

Jakub Veinlich, blesk.cz/zpravy 1. června 2019 • 14:30
Video se připravuje ...
Babiš o protestech: „Ti lidé jsou zfanatizovaní, jsou schopni i násilí.“
• video: 

Protesty proti Andreji Babišovi (ANO) a nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové (za ANO) pokračují i po volbách. Babiš demonstrantům vzkázal, že jsou zfanatizovaní. Podívejte se na jeho vyjádžení pro Blesk Zprávy ve videu.

Vypraví se premiér mezi demonstranty, kteří se nyní scházejí na náměstích kvůli jmenování Marie Benešové (71) ministryní spravedlnosti? „Samozřejmě bych se mohl vypravit, ale já mám pocit, že ti lidé jsou tak zfanatizovaní, že jsou schopní i použít násilí. Já jsem to zažil před Českým rozhlasem, kde na mě plivali,“zavzpomínal.

Benešová podle něj jako ministryně spravedlnosti a nejvyšší státní zástupkyně bojovala proti korupci a justiční mafii a lidé podle něj protestují proti něčemu, co se nestalo. „Ministr Kněžínek nebyl odvolán, byl tam dočasně, jmenován v nouzi - v noci, za patnáct minut jsme ho přesvědčili. On mi přišel říct, že končí 15. dubna, Čapí hnízdo (převzetí kauzy státními zástupci – pozn. red.) bylo až 18. dubna. Nemá to žádnou souvislost,“ tvrdí.

Celý rozhovor s Andrejem Babišem najdete ZDE >>>

Jakub Veinlich, blesk.cz/zpravy
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.