Revoluce v pěstování marihuany: V Izraeli vypěstují trávu roboti a umělá inteligence | Reflex.cz
nahoru

Revoluce v pěstování marihuany: V Izraeli vypěstují trávu roboti a umělá inteligence

Daniel Baret10. května 2019 • 18:00

Kibuc Dan na severu Izraele, nedaleko u hranic se Sýrií, se proslavil po světě výrobou kaviáru, který je podle některých špičkových šéfkuchařů vůbec nejlepší na světě. Teď zde společnost Seedo připravuje první plně automatizovanou farmu na výrobu marihuany na světě, ve které nehrají hlavní roli lidé, ale roboti a umělá inteligence. Podle Izraelců by to mělo znamenat revoluci při legální výrobě marihuany pro léčebné účely.

Seedo je start-up, který se začal myšlenkou plně automatizované farmy na výrobu marihuany zabývat v roce 2017. Plány už pokročily hodně daleko a teď se připravuje celoroční výroba trávy, která je zde legální, když se jedná o použití pro léčebné účely.

„Vstupujeme do nové éry pěstování marihuany pro léčební účely. Navíc víme, že poptávka po produktech bez jakýchkoli pesticidů se bude nadále zvyšovat,“ uvedl v březnu generální ředitel společnosti Seedo Zohar Levy.

Chuck Norris opět míří na demonstraci. V satirickém videu mu vadí Babiš a ministryně …

Izraelské úřady nedávno schválily vývoz tohoto produktu. Jeho výhodou má být podle firmy Seedo zcela neproblematická výroba po celý rok a naprosto stálá kvalita. Tu zabezpečuje plná automatizace a vyspělé technologie, včetně využití robotických systémů s umělou inteligencí. Vše je kontrolováno pomocí mobilní aplikace.

Kibuc Dan se nachází v Horní Galileji u hranic se Sýrií. Dnes v něm bydlí kolem 750 obyvatel a proslul velmi kvalitní zemědělskou produkcí, chovem ryb a výrobou kaviáru, který se vyváží do Ruska, USA, Japonska, Kanady, Singapuru a některých zemí Evropy.

Výroba propagandy: Z obyčejného teenagera hvězdou americké válečné mašinerie

Dan byl založen v roce 1939 a navazuje svým jménem na stejnojmenné židovské sídlo, které je zmiňované v Bibli, jehož zbytky se dochovaly na místě nazývaném Tel Dan, které je jen několik stovek metrů od současného kibucu. Ten původně před druhou světovou válkou založili Židé z Rumunska, Maďarska a Polska. Na okraji kibucu Dan je muzeum Menachema Usiškina, u kterého začíná známá turistická Izraelská stezka, která končí až u Rudého moře.

Psycholožka: Nevěřte nesmyslům, diety jsou nebezpečné a lidem kazí život, cesta ke…
Došly peníze: Andrej Babiš vymýšlí nové druhy zdanění lidí a firem

 

Daniel Baret


Klíčová slova: Izrael, marihuana, video, robotizace


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Šarlatán prodával lék složený z vody za 500 korun. JXD i s kamerou vyhodil za čtyři minuty
PREMIUM X Karel Steigerwald: Rok 1969, druhý rok hanby, vrcholil srpnem
PREMIUM X Srpen 1968 a 1969: Fotograf a režisér Josef Ráž vzpomíná na chvíle, kdy šli Češi proti Čechům
PREMIUM X Evangelium podle Mansona: Pologramotný vůdce sekty, vrah, co nezabíjel, a miláček popkultury
PREMIUM X Proč miluju Dalmácii aneb Malé vyznání velkého českého dovolenkáře středního věku

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější