Chuck Norris opět míří na demonstraci. V satirickém videu mu vadí Babiš a ministryně Benešová | Reflex.cz
nahoru

Chuck Norris opět míří na demonstraci. V satirickém videu mu vadí Babiš a ministryně Benešová

Martin Bartkovský9. května 2019 • 09:40

Známý internetový mág Michal Orsava, který vytváří parodická internetová videa plná vtipných vizuálních efektů, opět sáhl po Chucku Norrisovi. Na demonstraci podobným způsobem totiž lákal už loni v červnu. Tentokrát se akční hrdina nedokáže dívat na veřejná vystoupení premiéra Babiše a jeho nové ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Televizi rozkope a vyrazí na demonstraci na Staroměstské náměstí. Podívejte se na virální video.

Video odkazuje na akci Opravdu chceme demisi, kterou na pondělí 13. května na Staroměstské náměstí svolal spolek Milion chvilek pro demokracii. Jedná se už o třetí protest ve třetím týdnu. Demonstranti volají po demisi Marie Benešové.

Nejsme děti! Demonstrace za svobodnou justici podruhé naplnila Staromák. Sešlo se přes…

Vadí jim, že tato advokátka a někdejší nejvyšší státní zástupkyně už dva roky otevřeně straní Babišovi ohledně jeho trestního stíhání. Její jmenování ministryní krátce po policejním návrhu na podání obžaloby v premiérově kauze označují za možný "největší zásah do justiční moci od listopadu 1989". Babiše policie obvinila z podvodu při získání dotace 50 milionů korun na vybudování rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo. Premiér kauzu označuje za účelovou.

Benešová, která radí prezidentu Miloši Zemanovi, uvedla po první vlně demonstrací, že si tlaky nepřipouští a že s nimi u ní demonstranti nepochodí. Babiš při jejím uvedení do úřadu zdůraznil, že justice ohrožena není - podle něj jsou to "vymyšlené věci".

Demagogové získali politickou sílu a krysaři z Moskvy to vědí, řekl na demonstraci…
Miloš Zeman poražen! Virální video ukazuje, kdo dokáže přemoci zlého prezidenta
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,060
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější