Chuck Norris opět míří na demonstraci. V satirickém videu mu vadí Babiš a ministryně Benešová | Reflex.cz
nahoru

Chuck Norris opět míří na demonstraci. V satirickém videu mu vadí Babiš a ministryně Benešová

Martin Bartkovský9. května 2019 • 09:40

Známý internetový mág Michal Orsava, který vytváří parodická internetová videa plná vtipných vizuálních efektů, opět sáhl po Chucku Norrisovi. Na demonstraci podobným způsobem totiž lákal už loni v červnu. Tentokrát se akční hrdina nedokáže dívat na veřejná vystoupení premiéra Babiše a jeho nové ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Televizi rozkope a vyrazí na demonstraci na Staroměstské náměstí. Podívejte se na virální video.

Video odkazuje na akci Opravdu chceme demisi, kterou na pondělí 13. května na Staroměstské náměstí svolal spolek Milion chvilek pro demokracii. Jedná se už o třetí protest ve třetím týdnu. Demonstranti volají po demisi Marie Benešové.

Nejsme děti! Demonstrace za svobodnou justici podruhé naplnila Staromák. Sešlo se přes…

Vadí jim, že tato advokátka a někdejší nejvyšší státní zástupkyně už dva roky otevřeně straní Babišovi ohledně jeho trestního stíhání. Její jmenování ministryní krátce po policejním návrhu na podání obžaloby v premiérově kauze označují za možný "největší zásah do justiční moci od listopadu 1989". Babiše policie obvinila z podvodu při získání dotace 50 milionů korun na vybudování rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo. Premiér kauzu označuje za účelovou.

Benešová, která radí prezidentu Miloši Zemanovi, uvedla po první vlně demonstrací, že si tlaky nepřipouští a že s nimi u ní demonstranti nepochodí. Babiš při jejím uvedení do úřadu zdůraznil, že justice ohrožena není - podle něj jsou to "vymyšlené věci".

Demagogové získali politickou sílu a krysaři z Moskvy to vědí, řekl na demonstraci…
Miloš Zeman poražen! Virální video ukazuje, kdo dokáže přemoci zlého prezidenta
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější