Motorky místo samopalů. Ruský koncern Kalašnikov představil monstrum se dvěma koly. Zaujalo i Putina | Reflex.cz
nahoru

Motorky místo samopalů. Ruský koncern Kalašnikov představil monstrum se dvěma koly. Zaujalo i Putina

Ondřej Pavlůsek, auto.cz7. dubna 2019 • 14:00
Kalashnikov IZH Concept
• video: 
Kalashnikov

Ruský koncern Kalašnikov Group se již dávno nespecializuje pouze na dlouhé střelné zbraně, ale má pod svými křídly značky z různých odvětví a mezi nimi i výrobce motocyklů Iž.

Vedle střelných zbraní produkuje ruský koncern mimo jiné i drony, lodě a oživuje ruskou značku Iž. Ta byla aktivním výrobcem motocyklů v letech 1933 až 2008 a po druhé světové válce její stroje vycházely z konstrukcí německé značky DKW a drtivá většina motocyklů této značky byla poháněna jednoduchými dvoutakty o objemu do 350 cm3.

V současnosti Kalašnikov Group využívá značku Iž v případě motocyklů pro endura, která jsou poháněna elektromotory. Tyto stroje jsou produkovány pro armádní nasazení, pro policejní a statní útvary, ale rovněž i pro civilní trh. Elektrická endura má u značky Iž v letošním roce doplnit velký cruiser, který byl odhalen v létě loňského roku. Tento stroj je podobně jako automobily značky Aurus součástí státního projektu Průvod (Kortěž) a jako součást své kolony jej schválil ruský prezident Vladimir Putin.

Více se dočtete na webu Auto.cz >>>

Nahlédněte do života v lesbické komuně prostřednictvím unikátních fotografií
44 fotografií, které vás na pár vteřin oklamou svým obsahem

Ondřej Pavlůsek, auto.cz
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,860
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější