nahoru

Čínský učitel se svými tančícími žáky uchvátil internet. 700 dětí se tanec naučilo o přestávkách

Darina Jíchová, blesk.cz/zpravy 26. ledna 2019 • 09:40
Video se připravuje ...
Čínský učitel se svými tančícími žáky uchvátil internet
• video: 
Reuters

Čang Pcheng-fej, učitel a zároveň ředitel jedné z čínských základních škol, se stal hitem internetu. Se svými zhruba 700 žáky z provincie Šan-si nacvičil taneční sestavu a každý den o přestávce ji s nimi pravidelně procvičuje. Čang přiznal, že on sám se tanec učil celý měsíc, chce tak děti přivést ke cvičení a aktivnímu životu, napsal deník Daily Mail.

Čang se nechal slyšet, že chtěl děti zvednout od počítačů a mobilů a ukázat, že cvičení může být zábava. Vybral pro ně dynamický a energický taneční styl shuffle dance, v sestavě spojil složky moderního jazzu a pohyby pata, špička, přísun. Neopomněl zapojit i paže.

V čínských základních a středních školách od roku 1951 platí vládní nařízení, které udává, že děti musí každý den absolvovat alespoň půlhodinové kalisthenické cvičení. Čang se rozhodl pro studenty nudné protahováni a posilování nahradit tancem, který je stejně jako kalisthenika zaměřen na posílení jejich kondičky.

Více se o jejich tanci dočtete ZDE >>>

Darina Jíchová, blesk.cz/zpravy


Klíčová slova: učitel, VIDEO, žáci, Čína, tanec, virálDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.