Máte už dost veselých či dojemných vánočních reklam? Rusové vytáhli drsného Dědu Mráze! | Reflex.cz
nahoru

Máte už dost veselých či dojemných vánočních reklam? Rusové vytáhli drsného Dědu Mráze!

Martin Bartkovský27. prosince 2018 • 12:00

Video má na svědomí ruský bankovní dům Moskovskiy Kreditniy Bank. V jejich vánočním krátkém filmu figuruje Děda Mráz s vizáží bezdomovce, který za pomocí špičkového špionážního vybavení unese matku samoživitelku a vláčí ji přes půl světa drsnou krajinou. Celé video má hororový ráz a vy netušíte, kam tohle všechno vlastně směřuje. Nakonec přichází pointa, kterou byste opravdu nečekali, a vám zůstane jen rozpačitý výraz. No Rusové se zkrátka zase jednou nezapřeli. 

Celý spot je audiovizuálním zpracováním rčení „s kanónem na vrabce“. Reklama má přimět upracované ženy, aby o svátcích trávily více času se svými dětmi. A nutno podotknout, že na to jde značně v ruském stylu.

Vánoční reklamy jsou tady! Podívejte se na tři nejlepší sváteční spoty plné zvířátek,…

V úvodu videa si malá holčička stěžuje Dědu Mrázovi, že jí sice maminka kupuje hodně dárků, ale tráví s ní málo času. Zašpiněný vousáč v rudém kožíšku následně bere „spravedlnost“ do svých rukou a začíná ruskou samoživitelku mučit na nekonečné cestě plné močálů, stepí a velehor. Po několika dnech Děda Mráz předstírá srdeční záchvat, a když se mu žena rozhodne pomoci, předá jí obrázek od její dcery. Kresba na papíře oživne a dcera se s matkou konečně setká. Obě spolu šťastně odcházejí. 

Video vyvolalo u ruských žen pozdvižení. Pracující matky berou reklamu jako osobní útok a žádají po bance vysvětlení. Ta podle nich tvrdí, že úspěšné ženy zároveň nemohou být dobrými matkami. Alena Popovová, spoluzakladatelka ruského portálu StartUpWomen, vyjádřila rozčarování na svém facebookovém účtu. Napsala: „Kde autor reklamy přišel k tomu, že pracující žena je špatná matka? Odkud pocházejí takovéto statistiky? Ruko je přece zemí pracujících matek.“ 

Reklamní boj o město Loket: Svůj letošní vánoční spot tam natočila Milka i Coca Cola
Nádhera za polárním kruhem. 20 důkazů, proč mají v Laponsku ty nejkrásnější VánoceKlíčová slova: vánoce, reklama, VIDEO, Rusko


Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X JXD: Tachyonová komora funguje! Kouřím o cigaretu méně!
PREMIUM X Jako kůl v plotě: Vystoupení, které vstoupilo do dějin české politiky. Znamenalo začátek konce komunismu
PREMIUM X Dobytí Měsíce: Kdo stál v pozadí? Geniální mladá ajťačka a Hitlerovi inženýři
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč premiér Babiš přistoupil na vedoucí úlohu prezidenta v politickém systému země
PREMIUM X Karel Steigerwald: Léto horké nebo studené, nikdo nic neví

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější