Máte už dost veselých či dojemných vánočních reklam? Rusové vytáhli drsného Dědu Mráze! | Reflex.cz
nahoru

Máte už dost veselých či dojemných vánočních reklam? Rusové vytáhli drsného Dědu Mráze!

Martin Bartkovský27. prosince 2018 • 12:00

Video má na svědomí ruský bankovní dům Moskovskiy Kreditniy Bank. V jejich vánočním krátkém filmu figuruje Děda Mráz s vizáží bezdomovce, který za pomocí špičkového špionážního vybavení unese matku samoživitelku a vláčí ji přes půl světa drsnou krajinou. Celé video má hororový ráz a vy netušíte, kam tohle všechno vlastně směřuje. Nakonec přichází pointa, kterou byste opravdu nečekali, a vám zůstane jen rozpačitý výraz. No Rusové se zkrátka zase jednou nezapřeli. 

Celý spot je audiovizuálním zpracováním rčení „s kanónem na vrabce“. Reklama má přimět upracované ženy, aby o svátcích trávily více času se svými dětmi. A nutno podotknout, že na to jde značně v ruském stylu.

Vánoční reklamy jsou tady! Podívejte se na tři nejlepší sváteční spoty plné zvířátek,…

V úvodu videa si malá holčička stěžuje Dědu Mrázovi, že jí sice maminka kupuje hodně dárků, ale tráví s ní málo času. Zašpiněný vousáč v rudém kožíšku následně bere „spravedlnost“ do svých rukou a začíná ruskou samoživitelku mučit na nekonečné cestě plné močálů, stepí a velehor. Po několika dnech Děda Mráz předstírá srdeční záchvat, a když se mu žena rozhodne pomoci, předá jí obrázek od její dcery. Kresba na papíře oživne a dcera se s matkou konečně setká. Obě spolu šťastně odcházejí. 

Video vyvolalo u ruských žen pozdvižení. Pracující matky berou reklamu jako osobní útok a žádají po bance vysvětlení. Ta podle nich tvrdí, že úspěšné ženy zároveň nemohou být dobrými matkami. Alena Popovová, spoluzakladatelka ruského portálu StartUpWomen, vyjádřila rozčarování na svém facebookovém účtu. Napsala: „Kde autor reklamy přišel k tomu, že pracující žena je špatná matka? Odkud pocházejí takovéto statistiky? Ruko je přece zemí pracujících matek.“ 

Reklamní boj o město Loket: Svůj letošní vánoční spot tam natočila Milka i Coca Cola
Nádhera za polárním kruhem. 20 důkazů, proč mají v Laponsku ty nejkrásnější VánoceKlíčová slova: vánoce, reklama, VIDEO, Rusko


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel
PREMIUM X Šmejdi dál kasírují a důchodci se dál zbavují úspor. Český mincovní obchod se po třech letech nezměnil

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější