Stavebnice nerozlišujeme na klučíčí a holčičí. Dnešní děti chtějí akční hračky, říká designérka Lega | Reflex.cz
nahoru

Stavebnice nerozlišujeme na klučíčí a holčičí. Dnešní děti chtějí akční hračky, říká designérka Lega

Martin Bartkovský1. prosince 2018 • 11:20
Rozhovor s šéfdesignérkou Lego Duplo Elisabeth Kahl-Backesovou
• video: 
Martin Bartkovský

Snad každý Čech přišel alespoň jednou za život do kontaktu se stavebnicemi Lego. Ať už se narodil v 90. letech a toužebně je vyhlížel pod stromečkem, nebo je právě jako rodič svým ratolestem sháněl. Německá šéf designérka stavebnic pro nejmenší Lego Duplo Elisabeth Kahl-Backesová navštívila před časem Prahu a Reflexu poskytla exkluzivní rozhovor. Nebojí se, že klasické hračky zaniknou pod náporem moderních technologií? A jsou dnešní děti jiné než generace jejich rodičů? Nejen na to odpovídá ve videu v úvodu článku.

Před téměř deseti lety se s manželem přestěhovali z Německa do Dánska, protože dostal práci u společnosti Lego. Po narození první dcery si designérka Elisabeth Kahl-Backesová začala hrát s Legem taky, respektive s Duplem, jeho verzí pro nejmenší děti. Dnes už 8 let Duplo navrhuje a z obyčejné designérky se stala hlavním kreativcem, který stavebnice pro děti vymýšlí a určuje jejich výslednou podobu.

Hračka pro velké kluky. Lego postavilo funkční Bugatti Chiron v životní velikosti

Pří vývoji nových hraček se neomezují na dělení, co je pro kluky a co pro holky. Malé děti to prý příliš nerozlišují, a tak své koncové zákazníky dělí do věkových skupin, čím mladší, tím rozmanitější stavebnicový svět děti vyžadují. Kahl-Backesová tedy jako hlavní vlastnost svých stavebnic vidí to, aby se daly kombinovat. Každé malé dítě chce postavit věž, kroužit kolem něj autem, pak chvíli krmit zvířátka a tak podobně.

Nových technologií se neobává, naopak je začleňuje do svých stavebnic a dnešní děti si tak při hraní s vláčkem mohou vzít i tablet, který je se stavebnicí propojený. Jak to celé funguje a v čem jsou dnešní děti náročnější, co se hraček týče? Podívejte se na rozhovor!

Poklad českého filmu ožívá. Syn Jiřího Trnky se snaží zrestaurovat otcovy loutky
Kdo si hraje, nezlobí. Tenhle sochař místo kamene volí Lego
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,050
29,220
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější