Ve Vietnamu mají most doslova v božích rukou. Nápaditá atrakce láká davy turistů | Reflex.cz
nahoru

Ve Vietnamu mají most doslova v božích rukou. Nápaditá atrakce láká davy turistů

Martin Bartkovský7. srpna 2018 • 07:30

Nedaleko vietnamského města Danang v horách Ba Na můžete vyrazit na procházku, na kterou jen tak nezapomenete, a pořídíte fotky, které vám bude okolí závidět. Nachází se tu totiž Zlatý most, který podpírají dvě obrovské betonové ruce. Nejnovější turistickou atrakci si můžete prohlédnout ve videu!

Od začátku léta, kdy byl Zlatý most otevřen, jej navštívily davy turistů a sociální sítě zaplavily miliony fotek tohoto pozoruhodného díla. S nápadem sto padesát metrů dlouhé lávky, kterou podpírají dvě gigantické ruce, přišel místní architekt Vu Viet Anha. Dílo je umístěno v nadmořské výšce 1400 metrů a nabízí nádherný výhled do okolní krajiny, která byla i v minulosti oblíbenou turistickou destinací. 

Zlatý most je součástí obrovského investičního projektu, který má za cíl přivést do Vietnamu ještě více turistů a jehož celkové náklady přesahují dvě miliardy dolarů. Co na most říkáte? Prošli byste se po něm?

Polsko s příchutí vaginy. Ochutnejte netradiční pivo s esencí ženskosti
Záznam brutálního napadení v Paříži obletěl svět. Francie se bouří vůči násilí na ženáchKlíčová slova: most, Vietnam, atrakce, turisté, dron, VIDEO


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější