Prostředníček ve sněmovně. Reflex umožnil divákům vyjádřit se k vládě s podporou Zemana a komunistů | Reflex.cz
nahoru

Prostředníček ve sněmovně. Reflex umožnil divákům vyjádřit se k vládě s podporou Zemana a komunistů

Martin Bartkovský11. července 2018 • 15:10
Reflex vztyčil robotický prostředníček na Zemana a Babiše
• video: 
Martin Bartkovský

Tímhle gestem se na půdě Poslanecké sněmovny proslavil Mirek Topolánek, Vít Bárta nebo Miroslav Kalousek. Reflex se rozhodl na oblíbenou tradici gest navázat a umožnit svým fanouškům na Facebooku vyjádřit svůj názor se vznikající vládou, která se opírá o komunisty a má navíc neskrývané sympatie prezidenta Zemana. Robotická ruka reagovala na smajlíky, které fanoušci dávali během našeho živého vysílání – palec nahoru znamenal vztyčený prostředníček (a tedy nesouhlas s vládou), srdíčko pak véčko neboli victory (tedy projevení sympatií se vznikajícím kabinetem). Podívejte se na video z celé akce.

Robotickou ruku sestavil a ve sněmovně pomohl zprovoznit Jan Adámek, který stojí i za službou Camaradio. Jen díky jeho neuvěřitelné vynalézavosti a vytrvalosti bylo možné celý nápad realizovat. Do sněmovny jsme přišli spolu jako novináři akreditovaní za Reflex a hodinu před vystoupením Miloše Zemana začali instalovat celé zařízení na galerii určené pro zástupce médií. Padlo na to několik metrů černé lepicí pásky, která se ukázala jako nezbytný pomocník. Pak už se zařízení muselo vypořádat jen se slabým mobilním signálem i horkem, které ve sněmovně panovalo.

Mám si to koupit? Příběh o tom, jak si chtěl Andrej Babiš pořídit Reflex

S prezidentskou fanfárou začal i náš živý přenos, který v jeden moment sledovalo až 600 lidí najednou. Celkový počet zhlédnutí byl kolem 50 tisíc. Během prezidentského projevu poslali lidé na 1400 robotických prostředníčků a jen 119 véček. Poté se přenos přerušil kvůli slabému mobilnímu signálu.

Prostředníček pro Zemana

Při projevu trestně stíhaného premiéra Babiše jsme se ale opět vrátili do hry a umožnili lidem reagovat na první půlhodinu jeho zdánlivě nekonečného projevu. Při něm lidi vztyčili 1500 prostředníčků a 127 véček. Úctyhodný výkon.

Prostředníček pro Babiše

Poté se projevilo přílišné horko a prototyp naší ruky se přehřál. I když jsme se tak nevyhnuli technickým nedostatkům, považujeme akci za zdařilou a plánujeme už další projekt. V komentářích jsme nejčastěji zaznamenali přání, aby naše ruka dokázala fackovat. No, tak možná příště. 

Vláda opřená o komunisty je zpečetěna. Babiš a Hamáček podepsali koaliční smlouvu
Klaus ml.: Jsme jako šášové a protektorát EU, rozhodují o nás jiní. Kecy, nestrašte,…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,070
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější