Smiř se s tím, Trumpe! Demokratický kandidát na guvernéra políbil ve volebním spotu manžela | Reflex.cz
nahoru

Smiř se s tím, Trumpe! Demokratický kandidát na guvernéra políbil ve volebním spotu manžela

Johana Kudrnová11. června 2018 • 12:20
Polibek, který má naštvat Donalda Trumpa
• video: 
Facebook

Demokratický politik Richard Madaleno, který kandiduje na marylandského guvernéra, ve volebním spotu šokoval pravicově orientované Američany. Ve videu zveřejněném na YouTube a šířícím se sociálními sítěmi políbil svého manžela Marka a vyzval Trumpa, aby se s tím smířil. Trump se v minulosti vyslovil pro „tradiční manželství“. Věří, že by o sňatcích osob stejného pohlaví měly rozhodovat jednotlivé státy, a ne ústavní soud.

Madaleno se odvážným spotem zapsal svým způsobem do americké historie. Žádný kandidát na guvernéra se k takto otevřenému projevu homosexuality v kampani doposud neuchýlil. V minulých dnech bylo video vysíláno během reklamní pauzy na stanici Fox News, kterou prezident Trump, jak je známo, často sleduje.

Madalenův apel směřující k voličům má konfrontační charakter. Politik ve videu dává na odiv, jak moc se od Donalda Trumpa liší. Podporuje plánované rodičovství, zákaz prodeje útočných zbraní nebo veřejné školy. Na konci videa políbil svého manžela na ústa a vyzval Trumpa, aby se „s tím smířil“.

KLDR se mění už léta, říká k summitu Trump-Kim ředitelka Česko-korejské společnosti.…

Zatímco organizace podporující homosexuální manželství Madalenův krok většinou vítají, objevují se i negativní ohlasy. Podle některých se Madaleno snaží na sebe strhnout pozornost, jelikož šance na zvolení má malé. Primárky se konají 26. června a Madaleno je v průzkumech stále čtvrtý.

Maryland se v roce 2013 stal prvním státem, který po celostátním referendu sňatek osob stejného pohlaví v Americe povolil.

Trump je neschopný trouba: Mudrlanti trapně cupovali v Otázkách Václava Moravce…
Trump slaví první vítězství nad KLDR. Je chaotický génius, nebo skočil Kimovi na špek?
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
23,140
29,280
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější