Jsme v krizi. Menšiny tu vytvářejí totalitu, to si netroufli ani nacisté, říká kardinál Duka | Reflex.cz
nahoru

Jsme v krizi. Menšiny tu vytvářejí totalitu, to si netroufli ani nacisté, říká kardinál Duka

Pavel Štrunc, info.cz17. května 2018 • 10:40
Kardinál Duka: Menšiny tu vytvářejí totalitu, to si netroufli nacisté ani komunisté, jsme v nejhlubší krizi
• video: 
INFO.CZ

„Evropa se dostala do situace totálního chaosu.“ Kardinál a arcibiskup pražský Dominik Duka se velmi ostře ohradil vůči řediteli Národního divadla v Brně Martinu Glaserovi. Kvůli hře, ve které Ježíš znásilňuje muslimku, ho nazývá nevzdělaným a prolhaným.

Podle Duky dokonce umělci uvedením hry porušili zákon a měli by být stíháni. Tvrdí, že si dovolili víc než komunisté nebo nacisté. Dle názoru Duky se nacházíme v nejhlubší krizi demokracie, kardinál zároveň kritizuje nečinnost některých politických stran, které se nezapojují do tvorby vlády. O trestně stíhaném premiérovi by měli podle něj rozhodnout nejdřív soudy.

Kolik Čechů v něco věří? Jak velký problém je migrace a kolik peněz na pomoc uprchlíkům se rozkradlo? Vadí arcibiskupovi komunisté ve vládě? Podívejte se na rozhovor v úvodu článku!

Nezískáte člověka pro dobro, když ho budete tlouct, říká Dominik Duka >>>

Všechna interview Pavla Štrunce najdete na webu Info.cz >>>

Exkluzivně: Krakonoš, Zeman i Dáda Patrasová v jednom filmu. Vrátí čeští superhrdinové…
Zloděj vytasil zbraň na ženy a děti. Jedna z matek ho nekompromisně střelila do…


Pavel Štrunc, info.czVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
23,080
29,350
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější