Nadělej si do hnízda a rychle za sebou říkej čapí! Herci divadla Sklep zesměšňují politickou situaci | Reflex.cz
nahoru

Nadělej si do hnízda a rychle za sebou říkej čapí! Herci divadla Sklep zesměšňují politickou situaci

Clara Zangová21. dubna 2018 • 15:30
Herci divadla Sklep se hádají o politické situaci a chtějí "zbořit" demokracii
• video: 
Rekonstrukce státu

Projekt Rekonstrukce státu, původně usilující o prosazení devíti protikorupčních zákonů, zveřejnil video k propagaci své výzvy Mantinely demokracie. Ve videu vystupují tři herci divadla Sklep David Vávra, Milan Šteindler a Tomáš Hanák, kteří zesměšňují aktuální nejpalčivější problémy české demokracie, od nerespektování ústavních zvyklostí až po střet zájmů Andreje Babiše.

Nezávislí experti pro výzvu vypracovali hranice, které by neměla překračovat žádná demokratická vláda. Přihlášením k výzvě by měli dát občané najevo, že jim záleží na demokracii a chtějí dohlížet na kroky vlády i opozice, aby mantinely nepřekračovaly.

Cesta trpaslíka Ovčáčka na Hrad a nikdy zpátky aneb Dojemné shledání malého a velkého …

Rekonstrukce státu měla v minulém volebním období za cíl prosadit devět protikorupčních opatření. Díky kampani se jim podařilo prosadit pět z devíti podporovaných zákonů. Teď chtějí dohlížet hlavně na svobodu veřejnoprávních médií, personální změny ve státní správě a další kroky, které dělá vláda v demisi.

„Tady je ústava a to nemusí být takový balík papírů. Aby se s tím dalo pracovat kreativně, ty ji můžeš takhle vzít a ohnout,“ naráží ve videu herec Tomáš Hanák na nedodržování ústavních zvyklostí ze strany prezidenta Zemena. „Když už jsi nějaký pachatel nebo zločinec, tak tomu nejlíp rozumíš. Já si prostě myslím, že to musí dělat lidi, který tomu rozuměj,“ přisadil si další z herců na účet hnutí ANO, jehož zástupce byl zvolen šéfem GIBS.

„A navíc, když má někdo střet zájmů, tak jde vidět, že se v těch zájmech vyzná,“ diskutují muži u stolu. „Střet zájmů, to je zlatá střední cesta,“ narážejí na Andreje Babiše, který vlastní nejen firmu Agrofert, ale také vydavatelství Mafra.

Farský se ve sněmovně opřel do poslanců ANO: Jste jenom stafáž pro vládu jednoho muže a…
Půl miliónu voličů-penzistů má kognitivní problém. Ovlivňuje výsledky voleb i snížené IQ?
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější