Ugandský prezident varoval před orálním sexem. „Ústa slouží pro jídlo, ne pro sex“, řekl | Reflex.cz
nahoru

Ugandský prezident varoval před orálním sexem. „Ústa slouží pro jídlo, ne pro sex“, řekl

Daniel Baret20. dubna 2018 • 08:30
Prezident Ugandy varuje před orálním sexem
• video: 
Facebook.com/Evans Ngonga

Prezident východoafrické Ugandy Yoweri Museveni se opět vyznamenal. Na tiskové konferenci se zcela vážně obrátil k svému národu a varoval ho před orálním sexem. Podle něj „ústa slouží pro jídlo, ne pro sex“. Museveni už v roce 2014 prosadil zákon, který v zemi zakazuje homosexualitu, za kterou může hrozit až doživotní vězení.

Yoweri Museveni, který je silně věřícím evangelíkem, vládne v Ugandě neomezeně už od roku 1986 a některé jeho kroky vyvolávají doma i ve světě velké kontroverze. Před několika dny na tiskové konferenci prohlásil: „Dovolte mi, abych využil této příležitosti k tomu, abych veřejně varoval naše lidi před špatnými věcmi, kterých se dopouštějí někteří cizinci a propagují je. Jednou z nich je to, co se nazývá orální sex. Ústa slouží pro jídlo, ne pro sex,“ řekl ohromenému publiku Museveni.

Ugandský prezident má zřejmě s orálním sexem nějaký trvalejší problém, protože v roce 2014 zase řekl, že tato sexuální praktika může být příčinou toho, že se člověku dostanou do žaludku červy.

Před 20 lety vtrhla do lékáren viagra. V Americe ji vyvinuli náhodou

Největší pozdvižení a kritiku ale Museveni vyvolal před čtyřmi lety prosazováním zákona, který v Ugandě zakázal homosexualitu. Za opakovaný homosexuální styk lidem v této africké zemi hrozí doživotní vězení. „Nedokážu pochopit, že muži nejsou přitahováni všemi těmi krásnými ženami,“ řekl k zákonu. Homosexuály poté označil za „nechutné“ lidi.

Ugandský ústavní soud sice zákon zpochybnil, nicméně být homosexuálem je stále v zemi nelegální.

V srpnu letošního roku bude Musevenimu 74 let, proto počátkem tohoto roku změnil zákon o věkové hranici pro výkon funkce prezidenta. Ta byla 75 let. Po jejím dovršení by se musel vzdát funkce. Teď může pokračovat dál. Přitom v zemi vládne nepřetržitě už od konce ledna 1986.

Ovčáček a Bartoš proti sobě: Proč nejsou Piráti ve vládě? Může Zeman mluvit sprostě? Je…
Raëlisté: Francouzská sekta, která věří v mimozemšťany a meditační sex

Daniel Baret


Klíčová slova: orální sex, uganda, prezident


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější