nahoru

Ugandský prezident varoval před orálním sexem. „Ústa slouží pro jídlo, ne pro sex“, řekl

Daniel Baret 20. dubna 2018 • 08:30
Prezident Ugandy varuje před orálním sexem
• video: 
Facebook.com/Evans Ngonga

Prezident východoafrické Ugandy Yoweri Museveni se opět vyznamenal. Na tiskové konferenci se zcela vážně obrátil k svému národu a varoval ho před orálním sexem. Podle něj „ústa slouží pro jídlo, ne pro sex“. Museveni už v roce 2014 prosadil zákon, který v zemi zakazuje homosexualitu, za kterou může hrozit až doživotní vězení.

Yoweri Museveni, který je silně věřícím evangelíkem, vládne v Ugandě neomezeně už od roku 1986 a některé jeho kroky vyvolávají doma i ve světě velké kontroverze. Před několika dny na tiskové konferenci prohlásil: „Dovolte mi, abych využil této příležitosti k tomu, abych veřejně varoval naše lidi před špatnými věcmi, kterých se dopouštějí někteří cizinci a propagují je. Jednou z nich je to, co se nazývá orální sex. Ústa slouží pro jídlo, ne pro sex,“ řekl ohromenému publiku Museveni.

Ugandský prezident má zřejmě s orálním sexem nějaký trvalejší problém, protože v roce 2014 zase řekl, že tato sexuální praktika může být příčinou toho, že se člověku dostanou do žaludku červy.

Největší pozdvižení a kritiku ale Museveni vyvolal před čtyřmi lety prosazováním zákona, který v Ugandě zakázal homosexualitu. Za opakovaný homosexuální styk lidem v této africké zemi hrozí doživotní vězení. „Nedokážu pochopit, že muži nejsou přitahováni všemi těmi krásnými ženami,“ řekl k zákonu. Homosexuály poté označil za „nechutné“ lidi.

Ugandský ústavní soud sice zákon zpochybnil, nicméně být homosexuálem je stále v zemi nelegální.

V srpnu letošního roku bude Musevenimu 74 let, proto počátkem tohoto roku změnil zákon o věkové hranici pro výkon funkce prezidenta. Ta byla 75 let. Po jejím dovršení by se musel vzdát funkce. Teď může pokračovat dál. Přitom v zemi vládne nepřetržitě už od konce ledna 1986.Klíčová slova: prezident, Uganda, orální sexDiskuse ke článku