nahoru

Jako Kmotr po několika panácích vodky. Seriál McMafia vám ukáže, co umí ruské podsvětí

Kateřina Kadlecová 6. dubna 2018 • 09:20
Seroš X 1. díl: Seriál o ruské mafii McMafia
• video: 
reflex.cz

Dlouhé zimní večery jsou sice za námi, ale závislost na binge watchingu (pozn.: to je něco jako seriálové obžerství, kdy dáte několik dílů za sebou) možná budeme ještě nějakou chvíli překonávat. I proto přicházejí kulturní redaktoři Reflexu s novým pořadem: každý pátek vám v pořadu Seroš X představíme nový, často výborný, nebo přinejmenším pozoruhodný seriál. Po zhlédnutí párminutového videa vám bude mnohem jasnější, jestli právě s tímhle serošem chcete trávit nadcházející víkend.

Jako první vám v komentovaných ukázkách ze seriálu představíme McMafii, výborný nový krimiseriál. Koho před lety nadchl Cronenbergův thriller Východní přísliby, jistě uvítá fakt, že ruská mafie v Londýně stále řádí, a to dokonce po osm hodinových dílů. A pěknou paseku nadělá i v Praze, v Moskvě a v Tel Avivu. Čtyřicetiletý britský režisér a scenárista James Watkins (natočil mimo jiné thrillery Jezero smrti a Žena v černém) zase jednou odvedl dobrou práci; především akční scény a obraz široké ruské duše jsou k nezaplacení.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.