Zeman „sjednotitel“: Na Hradě zazpívá Vondráčková s Davidem, v podhradí plánují demonstrovat tisíce lidí | Reflex.cz
nahoru

Zeman „sjednotitel“: Na Hradě zazpívá Vondráčková s Davidem, v podhradí plánují demonstrovat tisíce lidí

Martin Bartkovský, ČTK13. března 2018 • 11:40
Babiše do koše i zakažte komouše! Na Václaváku se protestovalo proti ksčm, premiérovi i Zdeňku Ondráčkovi
• video: 
Martin Bartkovský

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček dnes na tiskové konferenci oznámil, že se prezident chystá ve středu 13. března oslavit svou inauguraci na Hradě s tisícovkou nejbližších přátel a spolupracovníků. Na prominentní akci bude nejprve řečnit sám Zeman, poté bude následovat hudební program. Ve stejnou dobu se na Václavském náměstí plánují sejít tisíce lidí, aby demonstrovali proti prezidentovým výrokům vůči médiím.

Zhruba tisícovka hostů dorazí ve středu do Španělského sálu Pražského hradu, kde bude prezident Miloš Zeman pořádat slavnostní koncert na počest své inaugurace do druhého funkčního období. Novinářům to dnes řekl mluvčí Jiří Ovčáček. Ke svým přátelům a podporovatelům v úvodu Zeman krátce promluví, následovat bude hudební program, který uzavře píseň Pár přátel stačí mít.

S Milošem Zemanem z Prahy až do Buzuluku! JXD demonstroval na prezidentské inauguraci

„Hudební program zahrnuje například dílo Bedřicha Smetany, zazní také písně z dílny Karla Svobody, Jaromíra Vejvody nebo Michala Davida,“ uvedl Ovčáček. Vystoupí Helena Vondráčková, Daniel Hůlka, Václav Neckář a Michal David, dodal. Koncert má být pojat jako poděkování Zemanovým podporovatelům.

Před rokem se akce konala pod názvem „Můj čtvrtý rok s vámi“. Hrála na ní Hudba Hradní stráže a Policie ČR, což je v plánu i letos. Akce se v minulosti účastnili politici blízcí Zemanovi nebo spříznění podnikatelé a umělci.

Ve stejný den se na Václavském náměstí koná demonstrace Zemane – ČT nedáme! Demonstrace za zachování svobody slova a médií. Organizátorem je skupina AUVA, která zdůrazňuje, že žádný z jejích členů není nijak napojen na žádnou z politických stran. Očekává se účast tisícovek demonstrantů a Reflex o události bude samozřejmě informovat.

Zeman vs. nahota podruhé. Při inauguraci prezidenta se na Pražském hradě svlékl aktivista
Demonstrace, ze které mrazí. 50 000 Slováků zpívá na náměstí v Bratislavě hymnu

Martin Bartkovský, ČTKMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější