nahoru

Zeman „sjednotitel“: Na Hradě zazpívá Vondráčková s Davidem, v podhradí plánují demonstrovat tisíce lidí

Martin Bartkovský, ČTK13. března 2018 • 11:40
1080p720p360p
Babiše do koše i zakažte komouše! Na Václaváku se protestovalo proti ksčm, premiérovi i Zdeňku Ondráčkovi
• video: 
Martin Bartkovský

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček dnes na tiskové konferenci oznámil, že se prezident chystá ve středu 13. března oslavit svou inauguraci na Hradě s tisícovkou nejbližších přátel a spolupracovníků. Na prominentní akci bude nejprve řečnit sám Zeman, poté bude následovat hudební program. Ve stejnou dobu se na Václavském náměstí plánují sejít tisíce lidí, aby demonstrovali proti prezidentovým výrokům vůči médiím.

Zhruba tisícovka hostů dorazí ve středu do Španělského sálu Pražského hradu, kde bude prezident Miloš Zeman pořádat slavnostní koncert na počest své inaugurace do druhého funkčního období. Novinářům to dnes řekl mluvčí Jiří Ovčáček. Ke svým přátelům a podporovatelům v úvodu Zeman krátce promluví, následovat bude hudební program, který uzavře píseň Pár přátel stačí mít.

S Milošem Zemanem z Prahy až do Buzuluku! JXD demonstroval na prezidentské inauguraci

„Hudební program zahrnuje například dílo Bedřicha Smetany, zazní také písně z dílny Karla Svobody, Jaromíra Vejvody nebo Michala Davida,“ uvedl Ovčáček. Vystoupí Helena Vondráčková, Daniel Hůlka, Václav Neckář a Michal David, dodal. Koncert má být pojat jako poděkování Zemanovým podporovatelům.

Před rokem se akce konala pod názvem „Můj čtvrtý rok s vámi“. Hrála na ní Hudba Hradní stráže a Policie ČR, což je v plánu i letos. Akce se v minulosti účastnili politici blízcí Zemanovi nebo spříznění podnikatelé a umělci.

Ve stejný den se na Václavském náměstí koná demonstrace Zemane – ČT nedáme! Demonstrace za zachování svobody slova a médií. Organizátorem je skupina AUVA, která zdůrazňuje, že žádný z jejích členů není nijak napojen na žádnou z politických stran. Očekává se účast tisícovek demonstrantů a Reflex o události bude samozřejmě informovat.

Zeman vs. nahota podruhé. Při inauguraci prezidenta se na Pražském hradě svlékl aktivista
Demonstrace, ze které mrazí. 50 000 Slováků zpívá na náměstí v Bratislavě hymnu

Martin Bartkovský, ČTK
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,980
22,700
29,170
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější