nahoru

Zeman vs. nahota podruhé. Při inauguraci prezidenta se na Pražském hradě svlékl aktivista

Martin Bartkovský 8. března 2018 • 18:40
Aktivista Otakar van Gemund se svlékl na Hradě při inauguraci Miloše Zemana.
• video: 
Martin Bartkovský

Stejně jako při prvním kole prezidentské volby musel i během inaugurace čelit Miloš Zeman nahému tělu. Zatímco v lednu mu svou hruď ukázala aktivistka hnutí Femen, tentokrát se před ním obnažil známý aktivista Otakar van Gemund, který se spolu s prezidentským ex kandidátem Markem Hilšerem v roce 2014 svlékl při tiskové konferenci vlády. Podívejte se na video!

Vše se odehrálo na 3. nádvoří Pražského hradu, tedy v jediný možný moment, kdy se prezident Miloš Zeman během inaugurace ukázal na veřejnosti. „Skupina Kaputin! a skupina oMEN hodlají společně dát na veřejnosti najevo důrazný nesouhlas s autoritářskými, protiústavními a kolaborantskými projevy a praktikami staronového prezidenta Miloše Zemana. Chceme sdělit české veřejnosti, že ačkoli byl nyní v řádné prezidentské volbě znovu zvolen, nemá mandát jednat proti zájmům našeho státu a společnosti. Ústava mu to zkrátka nedovolí,“ uvedl k činu Otakar van Gemund.

Část aktivistů zvedla cedule s nápisy, že prezident nemá mandát jednat s diktátory, nemá mandát lhát, nemá mandát šířit nenávist atd. Otakar van Gemund obnažil horní polovinu těla. Na prsou měl napsáno "Má smůlu, nemá mandát", na zádech poté nápis "lžinenávistník nevyhrál navěky".

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.