Po odvolání Andreje Babiše už volá 100 000 lidí. Autoři petice chtějí milion | Reflex.cz
nahoru

Po odvolání Andreje Babiše už volá 100 000 lidí. Autoři petice chtějí milion

red7. března 2018 • 13:17
Spot petice milion chvilek proti Andreji Babišovi
• video: 
Milion chvilek

Od spuštění kampaně Milion chvilek pro demokracii v neděli 25. 2. 2018, symbolicky na výročí komunistického převratu, podepsalo toto prohlášení již přes 100 000 lidí. Petici už podepsali Marek Hilšer, Aňa a Ester Geislerovy, , Richard Müller, Ivan Zachariáš, Vojtěch Dyk, David Ondříček, Ester Janečková a další známé osobnosti. Výzva má podporovatele ve všech věkových skupinách od mladých studentů po seniory, z různých sociálních skupin. Lidí, kteří jsou nespokojeni s chováním premiéra v demisi, jsou tisíce a petici vítají a šíří mezi své známé.

„My, níže podepsaní, pokládáme za nepřijatelné, aby 70 let po komunistickém puči a 29 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!“

Pověsit, zakázat, či nechat být a porazit ve volbách? Jak se mělo v roce 1989 naložit s…

Dalším důvodem pro Babišovo odstoupení je podle organizátorů zejména propastný rozdíl mezi jeho sliby voličům a realitou. Organizátoři nejprve 17. 11. 2017 přišli s výzvou Chvilka pro Andreje, v níž apelovali na Babiše, aby plnil své sliby občanům, zejména slib, že „bude podporovat a rozvíjet demokracii v ČR“. „Chtěli jsme dát vítězi říjnových voleb šanci ukázat, zda své sliby myslí vážně a zda by mohl být přijatelným premiérem“.

Po 100 dnech od vydání této Výzvy se však podle organizátorů ukázalo, že „Babiš ani nemá zájem o dialog, ani své sliby o rozvíjení demokracie nemyslel vážně. Svou šanci ukázat se jako prodemokratický premiér promrhal“. Autoři Výzvy proto dospěli k názoru, že po Chvilce pro Andreje přišel čas na Chvilku pro rezignaci. Chtějí, aby se Andrej Babiš vzdát funkce a jsou připraveni organizovat prostestní akce, aby se svými signatáři a podporovateli vyjádřili rozhořčení nad situací, která na české politické scéně nastala.

Organizátorem kampaně je spolek Milion Chvilek, z.s., jehož účelem je „podpora a kultivace demokratické kultury, občanské angažovanosti a veřejné diskuse v České republice“. Veškeré prostředky na vedení kampaně pochází od signatářů výzev Chvilka pro Andreje a Chvilka pro rezignaci a jsou vidět na transparentním účtu

Na Václavském náměstí demonstrovalo 20 000 lidí. Šlo o jeden z největších protestů za…
Česko není Rusko aneb Stoupající nervozita Andreje Babiše
Kryštof Pavelka 5. března 2018 • 21:43

Česko není Rusko aneb Stoupající nervozita Andreje Babiše

redColours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!
PREMIUM X JXD: Tachyonová komora funguje! Kouřím o cigaretu méně!
PREMIUM X Jako kůl v plotě: Vystoupení, které vstoupilo do dějin české politiky. Znamenalo začátek konce komunismu

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější