nahoru

Nejnovější Škodovka je na světě. Podívejte se, jak vypadá model Vision X, který firma ukázala v Ženevě

Martin Machala, auto.cz 5. března 2018 • 17:10
Škoda Vision X Ženeva 2018
• video: 
auto.cz

Největší novinky koncernu VW jsme zvyklí vídat v předvečer ženevského autosalonu. Škoda si letos pospíšila ještě víc. Podívejte se na video z odhalení!

V hale ženevského výstaviště to vypadá, jako kdyby se tradiční autosalon měl pořádat snad za týden, na stáncích se ještě pracuje, pár aut pod plachtami, všude pobíhají dělníci. A mezitím probíhá na stánku Škodovky první tisková konference letošní Ženevy.

Bernhard Maier zrovna mluví o tom, že v roce 2025 bude mít mladoboleslavský výrobce deset elektromobilů (do elektromobility chce Škoda investovat více než padesát miliard korun), nejvyšší šéf samozřejmě nezapomíná ani na digitalizaci. A za ním se točí největší novinka Škodovky, která se sice do výroby dostane až rok, pan Maier ale potvrdil, že se sériová verze nebude od vystaveného showcaru příliš lišit. A jak už víte z našich stránek, jednou z nejzajímavějších novinek připravovaného crossoveru je kombinace patnáctistovky TSI spalující zemní plyn a elektromotoru na zadní nápravě.

Více se o Škodě Vision X dočtete na webu auto.cz >>>

Martin Machala, auto.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.