nahoru

Skvělé spojení umění a techniky: Roztančené kovové válce vytváří pohyblivé sochy během pár vteřin

Martin Bartkovský20. února 2018 • 08:00
1080p720p360p
Působivá pohyblivá instalace v jihokorejském Goyangu
• video: 
Martin Bartkovský

Z dlážděné podlahy se vysouvají hliníkové válce. Vábí je hudba. Když se takty skladby změní, rozsvítí se i stylová světla a válce začínají svůj tanec. Přímo před očima diváků tvarují do rytmu obrys automobilu, který se najednou začne pohybovat kupředu. Spektakulární podívaná je k vidění v jihokorejském Goyangu, kde má jedno ze svých sídel automobilka Hyundai. A rozpohybovaná socha je součástí její exhibice. Podívejte se na unikátní video, které reflex.cz natočil přímo v Koreji!

Pohyblivou uměleckou instalaci má na svědomí německé studio ATELIER BRÜCKNER. V roce 2017 v jednom ze sálů Hyundai Motor Studia v Goyangu instalovali tisíc hliníkových válců, které jsou schopny rychle a plynule měnit svou výšku tak, aby vytvářely požadované obrazce. To může být jednak předem nastavené show, jako v případě zrodu automobilu na videu výše, jednak mohou reagovat i na pohyb kolem a vysouváním a sjížděním sledovat kroky návštěvníků.

Kia vyrobila první auto až v roce 1973. Začala bicykly, dnes patří k elitě >>>

Dějiště olympiády není hlavní město KLDR. Naučte se vyslovovat Pchjongčchang jako Korejci
Severokorejské roztleskávačky na zahájení olympiády rozhodně zaujaly. Takhle povzbuzují…Klíčová slova: socha, VIDEO, instalace, auto, auta, korea, hyundaiDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,770
22,770
28,670
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější