nahoru

Natočil si vlastní smrt. Známý lezec po střechách mrakodrapů se zabil při jednom ze svých triků

Tereza Stonišová 15. prosince 2017 • 08:30
Video se připravuje ...
Čínský hazardér a akrobat Wu Yongning si natočil vlastní smrt při jednom ze svých nebezpečných kousků
• video: 
Facebook.com/Asiawire

Čínského lezce po střechách výškových budov stála život objednávka na spot, který si u něj zaplatil zatím neznámý sponzor. 11 tisíc dolarů, které za spot měl dostat, mělo pomoct jeho rodině z chudoby.

Proto také Wu Yongning riskoval život na střechách výškových budov. Peníze, které měl dostat, měly jeden konkrétní účel – měly zajistit zdravotní péči pro Wuovu matku. Ta si nemůže dovolit léčbu své mentální nemoci.

Šestadvacetiletá hvězda sociálních sítí navíc svou vlastní smrt natočila na video. Na něm je patrné, že muž uklouzl z okraje 62patrové budovy, která se nazývá Huayuan Hua Center, v centrální části města Changsha. Video, které na střeše natáčel, mu mělo vydělat 100 000 juanů, tedy v přepočtu asi 320 tisíc korun.

Jeho videa byla známá především na čínské obdobě u nás známého Twitteru – síť s názvem Weibo se po pádu Wua zcela odmlčela. Přivolaní záchranáři již podle britského Daily Telegraphu jen konstatovali smrt. Mladý kaskadér pád nemohl přežít.

 Klíčová slova: úmrtí, Čína, kaskadérDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.