Zneužívaný Cartman, vidláci protestující proti technologiím a Randy stavitel. South Park je zpět! | Reflex.cz
nahoru

Zneužívaný Cartman, vidláci protestující proti technologiím a Randy stavitel. South Park je zpět!

Martin Bartkovský15. září 2017 • 15:00
1080p720p360p
Trailer na první epizodu 21. řady serialu South park
• video: 
Facebook.com/South park

Animovaný seriál tvůrců Treye Parkera a Matta Stona letos slaví neuvěřitelných 20 let. Už to dávno nejsou jen sprosté příhody čtveřice školáků, ale silná satira na americké poměry. A stejně začíná i 21. série, která odstartovala 13. září epizodou Bílí lidé renovují domy. Jak se start do jubilejní série povedl?

South Park začíná pozvolna. V aktuální epizodě hrají prim asi dvě momentálně nejpopulárnější postavy – Eric Cartman a Randy Marsh, otec jednoho z jeho kamarádů. A i když by se mohlo zdát, že půjde o neuvěřitelně nabitou epizodu, opak je pravdou. Postavy si vzájemně ubírají prostor a hlášek i třeskutě vtipných scén je tedy poskrovnu.

Už dvě dekády zabíjí Kennyho, parchanti! Legendární seriál South Park slaví 20 let

Ústředním motivem jsou chytří domácí pomocníci od Applu, Googlu a Amazonu, kteří vás poslouchají na slovo. Proti nim se bouří bílá lůza skandující nesmrtelnou hlášku „They took our jobs!“ (Berou nám práci!) s jižanským přízvukem. Mezitím se Randy se svou ženou dali na přestavování domů ve stylu populárních amerických reality show a Cartman řeší vztahovou krizi se svou přítelkyní Heidi z minulé série.

Zatímco by pravidelný divák čekal aktuální pohled tvůrců na černošské nepokoje, teroristické útoky či záplavy, první epizoda se omezí jen na vtipnou kritiku digitálních vychytávek, konfederační vlajky a rozhněvaných bílých mužů. Navíc je tu patrná jasná snaha odstřihnout se od dějové linie, která nás provázela 20. sérií. V té na sebe jednotlivé díly navazovaly a není jasné, zda tento trend dodrží tvůrci i letos. Konec nejnovější epizody nám toho moc nenaznačil.

První epizoda je tedy vlažná – není to úplný propadák, ale ani díl, na který se bude jednou vzpomínat. Je to zkrátka poctivý South Park s příslibem, že ty zásadní díly ještě přijdou.

Nadávky z večerek: Krátké video vás naučí vietnamská sprostá slova
Martin Bartkovský 17. května 2017 • 14:08

Nadávky z večerek: Krátké video vás naučí vietnamská sprostá slova

Prima našla náhradu za Helenu Štáchovou. Poslechněte si, jak zní Líza Simpsonová s…

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,730
30,000
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější