nahoru

Abych mohla boxovat, musela jsem přemluvit maminku. Ring je splněný sen, říká Lucie Sedláčková

Martin Bartkovský 14. září 2017 • 11:50
NEPŘEHLÉDNUTELNÍ - Mladá a úspěšná boxerka Lucie Sedláčková
• video: 
Martin Bartkovský

Když ji potkáte na ulici, nikdy byste neřekli, že tahle tmavovlasá kráska má pravý hák, který dokázal složit nejednu soupeřku. Lucie Sedláčková se sice k boxu dostala až ve 14 letech, o to víc mu ale propadla. Život v ringu je její splněný sen a dokazují to i úspěchy, kterými je mladá boxerka z Děčína ověnčená. Podívejte se na video!

Trvalo dlouho, než rodiče svojí „holčičce“ povolili, aby vkročila do tělocvičny plné svalnatých borců s rukavicemi. Nakonec se to ale povedlo a nyní je Lucie Sedláčková jednou z našich nejlepších profesionálních boxerek. A úspěchy sbírala i v amatérském boxu, tým ženské reprezentace opouštěla jako mistryně republiky.

To jí ale nestačilo a chtěla se v tomto sportu posunout dál. Po konci v reprezentaci se chvíli živila jako modelka. Pak ale přišlo angažmá u Lukáše Konečného i nabídka německé profesionální stáje a o budoucí boxerské hvězdě bylo rozhodnuto.

Lucie je v juniorské kategorii mistryní světa a mezi ženami mistryní Evropy. Jak tušíte správně, odpárat slovo „juniorský“ u světového titulu je její další meta. A i když v ženském boxu není taková konkurence jako mezi muži, stále musí být nejlepší mezi sto třiceti boxerkami na světě.

Podívejte se na video, ve kterém zjistíte, proč ji lákal právě box a kolik už v ringu utrpěla zranění.

Příběh Lucie Sedláčkové je jedním ze seriálu NEPŘEHLÉDNUTELNÍ, ve kterém vám ukážeme lidi, kteří svým vzhledem, koníčky či prací vybočují z průměru. Narušují naše zažité představy, boří stereotypy a ukazují nám, jací jsou Češi ve 21. století.Klíčová slova: žena, VIDEO, ženy, box, boj, nepřehlédnutelníDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.