Desítky piercingů v obličeji a magnety v rukách. Nepřehlédnutelná Mirka má šestý smysl! | Reflex.cz
nahoru

Desítky piercingů v obličeji a magnety v rukách. Nepřehlédnutelná Mirka má šestý smysl!

Martin Bartkovský, Miroslav Cvrček19. července 2017 • 16:30
Mirka má šestý smysl. Díky implantovaným magnetům v rukách cítí elektromagnetické pole
• video: 
Martin Bartkovský

Zrak, sluch, hmat, čich, chuť – a ještě něco navíc. Mirka, piercerka z pražského tetovacího a piercingového studia Hell, vnímá elektromagnetické pole. Prokazatelně. Mirka je totiž tak trochu kyborg. Do rukou si před lety nechala implantovat drobné magnety, které se „vrtí“, když se přiblíží k dostatečně silnému zdroji, třeba k mikrovlnce. A nervy dovedou signály magnetu až do mozku.

Mirka rozhodně upoutá na první pohled. Piercingy, díky nimž Martinova kamera snadno ostřila, tetování pokrývající většinu těla, rozštěp jazyka a další modifikace těla jsou nepřehlédnutelné. My jsme ale přišli kvůli něčemu jinému.

Už před časem jsme psali o novém trendu transhumanismu, tedy vylepšování lidského těla moderními technologiemi. Kolega JXD si před měsícem dokonce nechal do ruky implantovat čip. Mirka se „vylepšila“ jinak. V obou rukách má magnety, které jí rozšiřují smysly. Umožňují jí vnímat věci, které člověk normálně necítí.

„Pro magnetické implantáty v ruce jsem se rozhodla, protože člověku dávají šestý smysl, vnímám elektromagnetické pole,“ vysvětluje Mirka. „Cítím třeba zapnutou mikrovlnku, poznám, kudy pole probíhá,“ říká Mirka. „Je to příjemný pocit, takové lehké vibrování. V závislosti na intenzitě zdroje magnet silněji vibruje.“

Známkování potetované krásy. „Opotřebovaný stařec“ JXD hodnotil modelky na tatérském …

Představa cizího tělesa uvnitř vlastního těla většinu lidí asi lehce vyděsí. Když už nic jiného, musí to aspoň tlačit. Nebo ne?

„Magnety mi nikdy nedělaly problémy,“ říká Mirka a nechává nás na ně sáhnout. Jsou v biokompatibilním obalu, aby v organismu nenadělaly paseku. Jsou maličké, na první pohled rozhodně nejsou viditelné.

Příběh Mirky Minárikové je jedním ze seriálu NEPŘEHLÉDNUTELNÍ, ve kterém vám ukážeme lidi, kteří svým vzhledem, koníčky či prací vybočují z průměru. Narušují naše zažité představy, boří stereotypy a ukazují nám, jací jsou Češi ve 21. století.

Hrdinové, pro které válka nekončí. Silná série ukazuje zmrzačené americké vojáky
25 reklam, které by už dnes byly zakázané kvůli sexismu, rasismu či propagaci kouření

Martin Bartkovský, Miroslav CvrčekMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější