Erdoğanova ochranka ve Washingtonu brutálně zaútočila na pokojné demonstranty | Reflex.cz
nahoru

Erdoğanova ochranka ve Washingtonu brutálně zaútočila na pokojné demonstranty

ČTK, red18. května 2017 • 14:40

Při úterní návštěvě tureckého prezidenta Erdoğana ve Spojených státech napadli muži z jeho doprovodu poklidnou demonstraci před tureckou ambasádou. Podle svědků je rozčilila vlajka kurdské Sjednocené demokratické strany (PYD). Celý incident můžete vidět výše na videu.

Videozáznamy zveřejněné na sociálních sítích ukazují nebývale brutální způsob útoku. Členové Erdoğanova týmu na nich demonstranty surově bijí do obličejů, výjimkou není ani kopání do hlav lidí ležících na zemi. Podle svědků útočili i členové prezidentské ochranky. Že se nejedná o běžné úředníky, ale o bezpečnostní složky, naznačuje mimo jiné i to, že někteří mají za pasem zbraň.

Celý incident se snažila ukončit místní policie a demonstranty před fanaticky rozlícenými příznivci tureckého prezidenta chránit. I přesto muselo být na místě ošetřeno jedenáct lidí a při zásahu byl zraněn i jeden policista. Zda útočníci patří do Erdoğanovy ochranky, policie zatím nepotvrdila.

Evropa v pasti: Turecko má teď systém à la Putin, EU tam už nic nezmůže

„Byli jsme svědky brutálního útoku na mírové protestující. Budeme i nadále spolupracovat s ministerstvem zahraničí Spojených států a tajnou službou Spojených států, abychom identifikovali všechny útočníky,“ uvedla washingtonská policie ve středu.

Trump a Erdoğan se v úterý setkali v Bílém domě, aby se pokusili urovnat vzájemné vztahy poté, co USA oznámily, že v rámci boje proti Islámskému státu dodají zbraně i kurdským Lidovým obranným jednotkám (YPG). Turecko tyto milice považuje za teroristickou organizaci.

 

Bitka demonstrantů s ochrankou tureckého prezidenta Erdogana před tureckou ambasádou v USAVIDEO Facebook.com/ANCA

„Můj vůdce, dej nám rozkaz a my Německo rozbijeme,“ oslavují Erdoğana muslimové v Německu
Gigantické propouštění: V Turecku přišly o práci téměř 4000 státních úředníků

ČTK, redMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější