Z opuštěné věznice je po letech kluziště pro adrenalinové nadšence | Reflex.cz
nahoru

Z opuštěné věznice je po letech kluziště pro adrenalinové nadšence

Martin Mrázek19. ledna 2017 • 13:30
720p480p360p240p
VIDEO: Nevšední adrenalinový zážitek v Estonsku - bruslení v opuštěné věznici.
• video: 
Youtube.com / Meelis Võsu, Alari Teede

Ještě na počátku roku 1991 žili v Rummu sovětští vězni, kteří otročili místním lomu. Jenže po obnovení nezávislosti Estonska se Rusové začali z Pobaltí stahovat, a tak již o rok později byly místní cely prázdné. Najednou nebyl nikdo, kdo by mohl z lomu odčerpávat vodu a místní vápenec brzy zmizel pod hladinou. Spolu s ním se ztratily drahé stroje i mnohé budovy.

Postupem času se o unikátní místo začali zajímat dobrodruzi z celého světa. V létě nabízí bývalá věznice Rummu skvělé koupání a v zimě jedinečné bruslení. Toho využili i autoři výše uvedeného videa - Meelis Võsu a Alari Teede.

„Bruslení nad potopenou věznicí byl skvělý zážitek. Ta voda byla tak čistá, že bylo vidět úplně všechno. Části sterého vězení i spousta ryb. Led měl asi sedm centimetrů a voda je tam dost hluboká, takže jestli tam vyrazíte, nezapomeňte na bezpečnost,“ napsali dobrodruzi na svůj Facebook.

Medvědodlak vede bandu sovětských superhrdinů. Video odhaluje bizarní podobu ruských …

Varování je skutečně na místě, protože ani profesionální potápěči do bývalého lomu nechodí. Pod hladinou se nachází mnoho nástrah včetně ostnatého drátu a zrezlých nástrojů. V roce 2014 si zde jedna z dívek hledajících dobrodružství ošklivě poranila záda při skoku do vody. A v roce 2016 zde dokonce našli utonulého muže.

Z brazilských slumů až na výsluní v New Yorku. Podívejte se na dojemnou životní cestu…
Obama pronesl velkolepý projev na rozloučenou. Když mluvil o své žene, dojal se k slzámKlíčová slova: video, Estonsko, bruslení, vězniceDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
22,520
29,560
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější