Z opuštěné věznice je po letech kluziště pro adrenalinové nadšence | Reflex.cz
nahoru

Z opuštěné věznice je po letech kluziště pro adrenalinové nadšence

Martin Mrázek19. ledna 2017 • 13:30
VIDEO: Nevšední adrenalinový zážitek v Estonsku - bruslení v opuštěné věznici.
• video: 
Youtube.com / Meelis Võsu, Alari Teede

Ještě na počátku roku 1991 žili v Rummu sovětští vězni, kteří otročili místním lomu. Jenže po obnovení nezávislosti Estonska se Rusové začali z Pobaltí stahovat, a tak již o rok později byly místní cely prázdné. Najednou nebyl nikdo, kdo by mohl z lomu odčerpávat vodu a místní vápenec brzy zmizel pod hladinou. Spolu s ním se ztratily drahé stroje i mnohé budovy.

Postupem času se o unikátní místo začali zajímat dobrodruzi z celého světa. V létě nabízí bývalá věznice Rummu skvělé koupání a v zimě jedinečné bruslení. Toho využili i autoři výše uvedeného videa - Meelis Võsu a Alari Teede.

„Bruslení nad potopenou věznicí byl skvělý zážitek. Ta voda byla tak čistá, že bylo vidět úplně všechno. Části sterého vězení i spousta ryb. Led měl asi sedm centimetrů a voda je tam dost hluboká, takže jestli tam vyrazíte, nezapomeňte na bezpečnost,“ napsali dobrodruzi na svůj Facebook.

Medvědodlak vede bandu sovětských superhrdinů. Video odhaluje bizarní podobu ruských …

Varování je skutečně na místě, protože ani profesionální potápěči do bývalého lomu nechodí. Pod hladinou se nachází mnoho nástrah včetně ostnatého drátu a zrezlých nástrojů. V roce 2014 si zde jedna z dívek hledajících dobrodružství ošklivě poranila záda při skoku do vody. A v roce 2016 zde dokonce našli utonulého muže.

Z brazilských slumů až na výsluní v New Yorku. Podívejte se na dojemnou životní cestu…
Obama pronesl velkolepý projev na rozloučenou. Když mluvil o své žene, dojal se k slzámKlíčová slova: video, Estonsko, bruslení, věznice


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři

PREMIUM X Stojánek za tisíc dolarů
11. června 2019 • 14:03

Stojánek za tisíc dolarů


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější