nahoru
Video
Pecky, jak je neznáte

Farna má boky. Beran penis jako kůň. To si asi Meghan Trainorová nepředstavovala

Martin Valeš27. února 2016 • 08:23
Ewa Farná má boky jako skříň a ráda svůj zadek.
Ewa Farná má boky jako skříň a ráda svůj zadek.
• foto: 
repro YouTube

Je to o base, špecích, nebo pořádném bimbáskovi? Ta písnička se dá vykládat různě. Na YouTube na mě předevčírem samovolně vyskočila songa Ewy Farné Boky jako skříň. A den nato jsem ji viděl v jakémsi TV pořadu, kde vysvětlovala, že to byl jen takový fórek.

Prý se ani neptala původních autorů, neboť je to pouhým přetextováním hitu All about that Bass, kterým celkem nedávno zazářila Meghan Trainorová (včetně nominace na Grammy). Ale fóry se objevují dokonce jaksi řetězově, z basy se stávají špeky, ze špeků boky a z boků penis.

Songa Ewy Farné evidentně vyskočila na YouTube i skladateli a multiinstrumentalistovi Zdeňku Berrymu Beranovi nebo některému z jeho kumpánů a evidentně z ní byli podobně perplex jako já. A tak ji posunuli ještě o kousek dál:

Trocha dalšího pátrání a ukázalo se, že nápad Farné není až tak úplně originální. Jen slabý odvar z tohoto?

Co si budeme povídat, původní písnička je taková popíková slabota. Naštěstí se najdou muzikanti, kteří dávají věci na pravou míru. Jako třeba Avi Kaplan, který, když se zpívá o base (nebo o basu?) to taky basem zazpívá.

Nebo kapela Postmodern Jukebox, která v té slaďárně vidí její skutečnou hodnotu a vrací ji o pár dekád zpět, kam patří:

A nikdy není problém přitvrdit, jak ukazuje třeba Leo Moracchioli:Klíčová slova: ewa farna, VIDEO, pop music, coveryDiskuse ke článku